הדרקון המנוצה – טרילוגיית מאזטיקה 3 – הקרב על נשמת העולם האמיתי

דאגלס נילס הוא סופר חביב מאוד, ידען חזק מאוד בעולם של הממלכות וגם של הרומח, אבל יש לו בעיה, דבר שחוזר על עצמו שוב ושוב, והוא היכולת שלו לסגור סיפורים. באופן מפתיע, הספר השני של מאזטיקה הוא מעין סוף בפני עצמו, ואחת הבחירות הכי שנויות במחלוקת לסיים חלק שני, ואז נשאלת השאלה, איך לכל הרוחות הוא הולך לסיים את הסדרה, כי נראה שהיא נסגרה בספר הקודם, אבל דאגלס הולך לעשות מהלך שיהיה או הצלחה גמורה או כישלון מחפיר, וזאת אנחנו נראה בפוסט הנוכחי.

ליל הבכי מתרחש במאזטיקה, בלב העולם האמיתי. זאלטק, אל המלחמה, לוקח את המשרתים שלו והופך אותם ליצורים אל-אנושיים והם יוצאים במסע הרג ורצח בעולם. מנגד, קוטאל שולח את השליחה שלו, ארישיטל, למצוא את הפירמידה האבודה על מנת להחזיר אותו לעולם, על מנת שיילחם כנגד זאלטק בקרב על העולם. בין שתי הקבוצות האלו, נתקעים האנשים מהעולם הישן, האלורן וקורדל, שצריכים לתפוס צד במלחמה שמגיעה. ונראה שהעולם הישן מחליט לצאת למסע כיבוש רציני, כאשר ספינות נוספות נשלחות מאמן, על מנת לגלות מה קרה לקורדל, והן רוצות הרבה יותר מאוצר.

אומרים שתמיד צריכים להתחיל במה שטוב, אבל אני דווקא אכתוב מה שלא היה כל-כך טוב, כדי להוציא את זה מהדרך. הספר מבולבל. הוא רוצה להגיד הרבה, ולכן יש הרבה מאוד קווי עלילה שונים שרצים כולם בכל פרק, כלומר, אין פרק שעוסק בנושא מסוים, אלא כל פרק יכיל 4 או 5 קווי עלילה שונים וזה מאוד מבלבל. זה אמנם בא להראות את האפיות וכך שהרבה דברים קורים במקביל, אבל זה גם מרגיז. עכשיו, כשהוצאנו את זה מהדרך, אפשר לדבר על הדברים הטובים, והדבר החשוב ביותר הוא האופן שבו דאגלס מתייחס אל הממלכות. התפיסה של הקוסמולוגיה של הממלכות שלו היא מדהימה והוא יודע להשתמש בה מעולה, שני רק לג'ף גראב, וזאת המהות של הספר הזה, ועל אלים ומה התפקיד שלהם בעולם. אני מאוד אוהב את הגישה שלו, ואת ההפתעה שהוא מכין בסוף, שחייב להודות, שלא ראיתי שהיא מגיעה. למרות זאת, בגלל שצריך היה לכווץ את הכול ביחד, כי יש חומר לספר וחצי, הוא דוחס והקריאה לעתים מתישה.

אני מעניק לספר את הציון 7.5 מתוך 10 בסולם צפריר, ספר טוב מאוד, שמסיים טרילוגייה שבאמת הפתיעה אותי, והיא זוכה לציון 8 מתוך 10 בסולם צפריר, ומראה שהעולם מחוץ לממלכות יכול להיות מעניין, במידה ויש סופרים טובים. TSR מתחילה למצוא את המקום שלה ואפילו סדרות שלא נראות מעניינות, מכילות הרבה דברים טובים, מה שמרגש מאוד לקראת השלב הבא, שמגיע ממש ממש בקרוב.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s