הענקים שבינינו – טרילוגיית ענקי הדמדומים 2 – ועכשיו להפתעה

טרוי דנינג הוא בחור שיודע להפתיע. מצד אחד, הוא אמין מאוד. הספרים שלו יושבים בשבלונה מאוד מאוד ברורה ומוכרת. הוא לא מחדש דברים. הוא יודע להוציא ספרים בזמן, להכניס בהם מספיק קרבות כדי שיהיו מעניינים ומספיק טוויסטים כדי לשמור על עניין. בגלל זה, יהיו אנשים (ואני אחד מהם) שטרוי דנינג הוא סופר בינוני. טרוי דנינג הוא סופר טיסה אולטמטיבי, אתה קורא את הספר שלו, מעביר את הזמן ולאחר מכן שוכח את הספר. אני לא אגיד שזה רע, יש מקום גם לספרים האלו, וכמובן שזה מתאים ל-TSR שבתקופה הזאת הולכת יותר על כמות מאשר על איכות. למרות כל זאת, לפעמים טרוי דנינג יכול גם להפתיע.

בספר ההמשך לסדרת ענקי הדמדומים, בריאנה מבססת את שלטונה בטירת הארטוויק לאחר ההשלכות של סוף הספר הראשון. יחד איתה נמצא טאביס, שומר הראש הפירבולג שלה, ארון הגנב האנושי הצעיר ובאזיל, מכשף הרונות הוורביג. הענקים מתחילים להתמרד וזורעים הרס ברחבי ממלכת הארטוויק. שביתת הנשק הגיעה לסיומה ובריאנה צריכה להבין מה המקור שלה. במהלך אחד המסעות, בריאנה וטאביס מוצאים את ארליאן, נסיך מממלכה שכנה שמגיע להארטוויק כדי להינשא לבריאנה ולחתום הסכם שלום בין הממלכות שיאפשר להם להילחם בענקים. בעוד שבריאנה שוקלת את העניין, חבורה אדירה של ענקים מתחילה לצור על הטירה שבה היא מתארחת וכעת נערך קרב לחיים ולמוות שיכול לחסל את הממלכה כולה.

בדומה לספר הקודם של טרוי דנינג, העלילה בספר הזה מתרחשת במהלך מספר ימים בודדים, דבר שמוסיף למתח ולתחושה שלא צריך לחכות חודשים בין פעולה לפעולה וגם יוצר זרימה טובה יותר של האירועים. בנוסף לספריו של דנינג, יש המון, אבל המון קטעי מלחמה. בעוד שחלקם מוצדקים, חלקם פשוט נמצאים שם ומזכירים את הימים הרעים שלו בשמש השחורה (במיוחד לגיון הארגמן). דנינג משתמש בכל הטרופים הידועים במהלך הספר הזה, "שליחת עזרה בשנייה האחרונה" ו"אחד מאיתנו הוא בוגד", אבל באופן מפתיע, הוא עושה את זה טוב, ובעוד הטוויסט הראשוני נראה ברור מאוד, הוא מסתיר עוד טוויסט ממש לא צפוי וחמוד מאוד. למרות כל זאת, בשביל להבין וממש ליהנות מהטוויסט הזה, חובה לקרוא את הסיפור הקצר "דמדומים" שהופיע באנתלוגייה ממלכות של זדון, ואז אפשר להבין באמת את העלילה הגדולה של הסדרה, שהוא ממש חביב ומציב את הסדרה באור שונה. כן, מתברר שלפעמים דנינג יכול להפתיע ולתת ספר שהוא ספר טיסה מהנה ולא מפרך ומעיק כמו שהוא עושה בדרך כלל.

אני מעניק, בפליאה רבה, את הציון 7.5 מתוך 10 בסולם צפריר לספר הזה. כן, הופתעתי מטרוי דנינג, ובעוד הספר שלו בסדרת האימפריות היה ממש טוב ומפתיע, הספר הזה מראה את דנינג כסופר אמין וגם… מהנה לעתים. ראו הופתעתי. עכשיו יש לקוות כי גם הספר האחרון בסדרה יהיה טוב, אבל כפי שראינו פעמים קודמות, אני לא מחזיק אצבעות חזק מדי.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s