ממלכת האלמוגים – בית הדרואידים 2 – מסע ימי

בשנת 1992, המותג של הממלכות הנשכחות היה בשיאו. כל קורא ידע שברגע שהוא קונה ספר של הממלכות הוא מקבל איכות. בעולמות המקבילים, ברומח הדרקון התחילה גם פריחה מחודשת בעקבות סדרת ממלכות האלפים שהצליחה להוציא את הרומח מהגטו הקטן שאליו היא הכניסו את עצמם טגם היו את סדרות רייבנלופט, השמש השחורה, ספלג'אמר ועוד היד הייתה נטויה. אבל בפנים, העסקים ב-TSR היו רקובים ביותר. בחירות לא מוצלחות והרסיסים הקטנים של הנפילה הגדולה עדיין לא נראים, אבל הם כבר שם. למרות כל זאת, יעברו עוד שנתיים עד שנראה את התוצאות האלו על השטח. בינתיים, בוא נתמקד בסדרה הנוכחית, אשר החזירה את דאגלס נילס לא רק לממלכות אלא גם לממלכת מונשיי. בספר הראשון, דאגלס הראה לנו שליטה מרהיבה בעולם וביכולת שלו להמשיך ולספר על מקום זנוח בממלכות והופך אותו לראשי באחת המלחמות הקשות שבאיזור, ומראה לנו שלא הכול ורוד אחרי שסדרה אחת מסתיימת.

אנחנו חוזרים אל אלישיה קנדריק ובני משפחת קנדריק שמנסים להתאושש מההודעה שהמלך טריסטן קנדריק מת בטביעת ספינתו. בעוד הממלכה מתאבלת, מבקר מוזר מגיע ומציג למלכה רובין מתנה, ידו הכרותה של טריסטן. הוא מודיע כי טריסטן לא מת, אלא נמצא שבוי וכי הוא מצפה בתמורה לכניעה מלאה. אלישיה אינה מוכנה לקבל את המצב ויוצאת למסע לחלץ את קנדריק מממלכת האלמוגים האגדית שבשליטת הסאוהגינים וטרולי הים הנוראים. תוך כדי כך, האל מאלאר משחרר את טובח האלפים במונשיי בחיפוש אחר אברמיט והאלפים של סינוריה מבינים כי כדי להציל את העולם שלהם, הם צריכים לעזור לבני האנוש ולהגיע איתם אל אברמיט, כדי למצוא את הקסם שיעזור למחלצים להגיע אל הממלכה התת-ימית.

תשמעו, היה כיף. בעוד שהספר אינו מתיימר להיות יותר ממה שהוא, הוא מספיק אפי ומספיק מרתק כדי לשמור עניין. ספר שכזה מטרתו להעביר את הזמן בכיף והוא אכן עושה את זה ברמות. אני מאוד נהנתי ממנו, במיוחד כשנראה שהגיבורים לא תמיד שולטים במצב, אבל עושים כמיטב יכולתם. כתיבה טובה מאוד של הדמויות וגם גלישה (כמו שאני אוהב) לממלכות האלים, כדי לראות מה הם עושים בינתיים. ספר ראוי כהמשך, ואחד הטובים של דאגלס נילס בממלכות הנשכחות.

אני מעניק לספר את הציון 8 מתוך 10 בסולם צפריר. כפי שאתם רואים, מלבד ספרים בודדים, הציונים פה גבוהים מאוד, וללא ספק מדובר בתור זהב חסר תקדים בעולם של הממלכות, כאשר ג'יימס לאודר מנצח על התקופה הזאת. בתקופה הזאת היו שני שיאים אדירים, שאת הראשון מהם ראינו ב"מורשת" של סלבטורה והשני יגיע בשנת 1993 עם שני ספרים שיוצאים בזה אחר זה ומסמלים את השיא של הממלכות מזה שנים.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s