דור ההמשך – קיץ הכאוס 1 – אחרי 20 שנה

קשה להסביר היום, קרוב ל-30 שנה אחרי המאורע, כמה היה מרגש לראות שהספר הזה יצא. בתקופה הזאת, לא היה אינטרנט פופולרי כמו היום, וקיבלנו את הספרים שהגיעו לחנויות, ורק כמה יודעי ח״ן הצליחו למצוא קטלוגים וסיפרו אילו ספרים של רומח הדרקון והממלכות עומדים להגיע. ואחרי שנים רבות שבהם קראנו שוב ושוב את אותם הסיפורים, פתאום הגיע הספר הזה לחנויות, והמעריצים הגדולים לא ידעו איך לאכול את זה. ספר המשך. וייס והיקמן חזרו והם מספרים על הילדים של הדמויות, באמת עומד להיות לנו המשך לסדרה. נכון, זה לא היה ספר במלוא מובן המילה מכיוון שהוא היה אוסף של סיפורים קצרים, וגם מלבד שני סיפורים, את כולם כבר קראנו בסדרת המעשיות, ככה שהיכרנו את הסיפורים כל פאלין והאחים שלו, אבל עדיין, הבנו שמשהו מתקדם, ולא יכולנו לעצור את ההתרגשות.

הספר מספר על המאורעות שמתרחשים 20 שנה לאחר סוף האגדות. בעוד שהגיבורים הראשיים עדיין מופיעים בסיפורים הקצרים, הם תופסים את המושב האחורי ונותנים לילדים שלהם להכתיב את העלילה, כך שהם יוכלו להוביל דור חדש של רומח הדרקון לעתיד חדש. ולהלן הסיפורים:

בנה של קיטיארה – דיווח מטריד מגיע שקיטיארה הביאה ילד לעולם וכי מי שמגדל אותו הם אבירי אופל, ולא סתם, אלא אבירי טאקיזיס, שמובלים על-ידי אריאקן, בנו של אריאקס, שנפל בשבי בידי האבירים במהלך מלחמת הרומח ולמד את דרכיהם. פלד, בנה של קיטיארה, צריך להישבע אמונים לטאקיזיס, אבל יש לו זמן של לילה אחד כדי לבחור את דרכו. האומנת שלו מביאה את החדשות לקרמון ותניס, אשר יוצאים להוביל את פלד לקברו של אביו, סער בהיר-להב, כדי שיחליט האם לבחור באופל שבו או באור.

המבחן – פאלין מאז׳ר, בנו הצעיר של קרמון, מגיע לפרקו ורוצה לעבור את המבחן. הוא מקבל את הזימון דווקא למגדל הכישוף הנעלה בפלאנתאס, המנוהל בידי דאלאמר האפל. אבל נראה שמישהו סידר את המבחן בצורה זדונית וכי רייסטלין עומד עדיין מאחורי החוטים ואולי אפילו ינצל את פאלין הצעיר כדי לחזור לעולם.

רוצה להתערב?  – אחיו של פאלין, טאנין וסער מאז׳ר, הם האנשים הראשונים שאינם ילידי סולאמניה שמתקבלים לאבירות. בדרכם לשם הם מסתבכים בצרות, כיאות לגברים צעירים ומוצאים את עצמם כבולים לספינה של קפטן גמד וספינת גנומים, שיוצאים לאי גארגאת׳ על מנת למצוא את אבן החן האפורה וללכוד אותה.

בתו של רייסטלין – בלילה אחד אפל בפונדק באמצע שום מקום, רייסטלין וקרמון נתקלים באישה המסתירה את עצמה. האם היא אנושית? ומדוע יש לה עיניים זהובות? רייסטלין מתקרב אליה ומגלה סודות מהעבר הרחוק של קרין ואולי גם משהו לגבי עצמו.

הקורבן – מערכת היחסים בין ממלכות האלפים לא טובה. בעוד שהנישואין בין פורתיוס לאלהנה טובים, הסנאטורים השאפתניים לא מוכנים לקבל את החיבור הזה ומנסים למצוא דרך להפיל את השלטון. בניסיון מתוחכם, הסנאטורים מזמינים אליהם את גילתאס, בנם של תניס ולאורנה כדי לבקר בקואלינוסט. תניס שמדובר בקנוניה, אבל האם הוא יצליח לעצור את בנו מלהפוך לכלי משחק בידיהם של האלפים המושחתים?

לא כל הסיפורים אחידים ברמתם. בנה של קיטיארה הוא סיפור נהדר, וככה גם המבחן, בעוד שרוצה להתערב הוא סיפור הזוי ביותר ובתו של רייסטלין קצת משעמם. הקורבן לא סיפור מובן כל-כך, אבל הוא מובן יותר כאשר ממשיכים לקרוא את המשך העלילה שנבנית על פי הסיפור הזה. בעיקרון, הסיפורים הקצרים חשובים מאוד על מנת להבין את המשך העלילה של רומח הדרקון ועוזרת להתחבר לדמויות החדשות של פאלין, פלד וגילתאס, שלוקחים את ההמשך של רומח הדרקון אתם.

אני מעניק לספר את הציון 8 מתוך 10 בסולם צפריר וזהו ספר חובה לכל קוראי רומח הדרקון, וחשוב מאוד, אני מדגיש, חשוב מאוד לקרוא אותו לפני שקוראים את דרקונים של להבת קיץ, כדי להבין מה מתרחש שם. בנימה אישית, שמחתי להיות חלק מהצוות שאפשר לספר הזה לצאת לאור, על מנת שאנשים יבינו מה לכל הרוחות קורה בדרקונים של להבת קיץ.

1 Comment

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s