הזקיף השביעי – מגני הקסם 3 – אז מתי באות הפיות?

נכון שהכותרת נשמעת מוזרה, אז זה באמת מוזר. כאילו, אנחנו קוראים ספר על מקורות הקסם ומקבלים המון המון מידע, אז מה הקשר לפיות? מתברר שיש קשר הדוק ואנחנו חוקרים בספר הזה את הקשר בין עולם הפיות לבין העולם של הקסם הקשה, מעין התנגשות בין הקסם הישן והרך של עולם הפיות, שבו הקסם לא מוסבר לעומת הקסם הקשוח והקשה של חוקים ולימודים ארוכים ושינונים שמקנים את הקסם. עכשיו, זה רעיון מגניב לספר, רק חבל שלא עשו את זה פה. אבל כן יש פה פיות.

אחרי שליאם תוקף שוב ושוב את בסטיון ומנסה להשיג גישה אל מקור הקסם של האלים, הוא מצליח בסופו של דבר להשיג את מטרתו והאלים מבינים שבסטיון היא לא הפתרון לכל בעיותיהם. אבל ליאם לא עוצר שם, הוא מחליט להשמיד את כל הקסם בעולם ולשם כך הוא מגייס שני כוחות. הראשון, כפפת ונטיר, אשר מסוגלת לבטל קסם, אשר אותה הוא רוצה להשליך למעמקי המצודה האבודה ולקטוע את מקור הקסם לעולם. השני, זוהי אחותו של גוארנד דית׳ון, קירה, אשר מאוהבת בליאם נואשות ומוכנה לבגוד במשפחתה על מנת שיצליח במשימתו. אבל גוארנד מגייס לעזרתו את אחיינו הצעיר, בראם, אשר מגלה כי הוא למעשה נצר של פיות ויש בו את הכוח הטבעי של העולם. גוארנד יצטרך להילחם יחד עם בראם כדי להציל את הקסם בעולם או להתמודד מול התגובה של אלי הקסם שעלולים להשמיד את מסדרי הכישוף עקב חוסר היכולת שלהם להגן על עולם הקסם.

כבר כתבתי פעמים רבות שספר שלישי הוא הספר הכי קשה לכתוב בטרילוגייה מכיוון שקשה לפעמים למצוא סוף שכולם מרוצים ממנו. ואין מה לעשות, הסדרה הזאת מתחילה גבוה, אבל באמת נופלת בספר הזה. בעוד שהיו לי תקוות רבות אחרי הספר הראשון, ואפילו אחרי הספר השני, הספר השלישי ממש נופל בצורה חזקה. דבר ראשון, הוא כבר לא עוסק בקוסמים או במלאכת הקסם, אלא מתמקד הרבה יותר בבראם וביכולת שלו לקבל את עולם הפיות ואת הקסם שלו ועל אף שזה קצת מעניין, אני חושב שזה קצת מאוחר להתחיל בספר שלישי משהו חדש לגמרי. בנוסף לכך, הסוף עצמו מאכזב מאוד, ככה שאני זוכר שסיימתי את הספר ואמרתי לעצמו, מה זהו? ככה סוגרים את הסדרה? וזה חבל מאוד. סדרה שהיתה עם פוטנציאל גבוה מסתיימת בקול ענות חלושה.

אני נותן לספר הזה את הציון 6 מתוך 10 בסולם צפריר ואילו לסדרה עצמה אני נותן את הציון 7 מתוך 10 בסולם צפריר. זוהי סדרה שאם אתם רוצים לקרוא רק את הספר הראשון, אז מאוד תהנו ממנו. אפשר גם לקרוא את השני אם ממש חייבים, אבל אז אתם צריכים להגיע לשלישי ופה זאת נפילה. המלצתי האישית, עצרו בספר הראשון ותישארו עם הזיכרונות הטובים. זאת הבעיה של טרילוגיות שלפעמים יש רעיון לשני ספרים בקושי ואז צריך למרוח אותם ללא רעיונות חדשים. בעקבות ספרים כאלו, היה שינוי בכמה ספרים של רומח הדרקון ונראה שהסופרים התחילו לתכנן את הטרילוגיות שלהם בקפידה רבה, מה שיוביל, בסופו של דבר, לכמה מהספרים הטובים ביותר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s