לגיון הארגמן – חמישיית הצבעים 2 – ספר קשוח לאנשים קשוחים

בספר הראשון התוודענו לגיבורים הראשיים של הסדרה שלנו: אגיס, האציל האצילי באמת, שמתגייס להצלת העיר טיר, אבל לא לשכוח שהוא עדיין בעל עבדים ולא מאמין בשחרורם, טית׳יאן, האציל הלא הכי אצילי בעולם, רודף כוח ושררה ובן אדם לא נחמד בכלל, ריקוס, גלדיאטור לוחם אמיץ וחמום מוח, סאדירה, המכשפת הצעירה והיפה שלא בוחלת להשתמש בכל טריק בשרוול שלה על מנת להשיג את מטרתה וניבה, שותפתו ללחימה של ריקוס, שמנסה לביית את ריקוס. במהלך הספר הראשון, התוודענו יותר לעולם עצמו ובמיוחד לעיר שבה מתרחש 80 אחוזים מהספר: טיר. כעת, איום חדש עומד להגיע אל טיר והגיבורים שלנו צריכים להתמודד אתו.

בעולם את׳אס, שנצרב תחת שמש הארגמן החורכת, ערי המדינה של את׳אס יוצאות למלחמה. בעוד שפעם היה שלום רעוע שנשמר על-ידי המלכים המכשפים, מותו של קאלאק מטיר גורם לכך שיוריק, עיר-המדינה השכנה מאבדת את מקור הברזל שלה. כתוצאה מכך, המלך המכשף של יוריק, האמאנו, שולח צבא על מנת לכבוש את טיר או לפחות לאלץ אותה להמשיך לסחור אתו. על מנת להתמודד עם האיום החדש, טית׳יאן מנצל את ההזדמנות לשלוח את ״החברים״ שלו לטפל באיום של כוחות יוריק. ריקוס מקבל את הפיקוד על כוחות הצבא והוא וניבה יוצאים בראש לגיון אדיר כדי לחסל אותם. כאשר ריקוס מזהה כי הכוח הפולש מובל על-ידי אדוניו לשעבר, הוא מחליט לרדוף אותם עד חורמה. במהלך המלחמה בין הכוחות, ריקוס גם מגלה דבר או שניים לגבי ההיסטוריה של את׳אס והאיום הענק שמרחף לא רק מעל טיר אלא מעל העולם כולו.

אז בעוד שהספר הראשון התנהל רק בטיר, פה יש לנו מסע ארוך מאוד מטיר ועד יוריק, שבו אנחנו עדים למלחמה מאוד מאוד ארוכה, שמתנהלת כמעט במשך כל הספר. הספר מתחיל בקרב וממשיך בקרב וכמעט כל פרק יש לנו קרב. זה ספר מלחמתי מאוד, ועל אף שיש בו גילויים ויש בו מסעות, הוא עדיין קשה מאוד לקריאה, כי כל הזמן נלחמים. אחרי כמה זמן, מתחילים להתעייף מזה. החלק הטוב בספר הוא דווקא העלילה של ״הספר האבוד של מלכי קמלוק״, ספר אבוד של גמדים שמתאר את ההתרחשויות שנערכו לפני שאת׳אס הפכה להיות חרבה, והמרדף אחרי הספר עצמו, כולל המפגש עם יצורים אל-מתים נוראים שמשעבדים את רצונו של ריקוס לרצונם. כמו כן, אהבתי שהספר עצמו מאוד ריאליסטי, כמו העולם עצמו. בזמן שריקוס עצמו הוא הגיבור ואנחנו מצפים מהגיבור שלנו להיות מושלם, ריקוס הוא הכול מלהיות גיבור מושלם. הוא לוחם מעולה, אבל הוא לא גנרל, והוא מבצע המון טעויות שנגרמות עקב היותו לוחם שחושב על מלחמה רגילה ולא על מלחמה של צבא, ונחמד לראות את ההתפתחות שלו כאדם שמגלה את המגרעות שבו. עדיין, יש הרגשה של  קרב מאוד מאוד ארוך, ועל אף שהכתיבה טובה, נראה שהסוף מואץ פתאום ללא הבנה.

אני מעניק לספר את הציון 6 מתוך 10 בסולם צפריר. ספר נחמד, אבל קשה מאוד לקריאה, מעייף מאוד. זהו ספר המשך שנופל מספר המקור ובתקווה הספרים הבאים יוכלו לתת קצת פוש יותר לחקר העולם עצמו ופחות למספר כלי הנשק הקיימים, סוגי המפלצות שאפשר להרוג, והשבטים השונים שנמצאים בין טיר ליוריק.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s