צעדת המוות – קוראי האבנים 2 – מסלול ארוך ועקוב מדם

מצבם של הגובלינים מעולם לא היה טוב בקרין. למעשה, אם שמים את אברון בצד, המצב של הגובלינים לא טוב בשום אחד מהעולמות המשותפים. הם הקורבנות התמידיים של הגיבורים. במידה וצריך להרוג אויב מדרגה נמוכה אז בדרך כלל הולכים על גובלינים. גם הקורבנות הראשונים בדרקונים של דמדומי הסתיו, הראשונים למות היו גובלינים. אף פעם לא חושבים כמה הגובלינים סובלים, מה עובר במוח שלהם, מלבד איזה שר מעט אחד, וכעת הגיעה הסדרה שעושה קצת סדר. המחשבה על הסדרה הזאת היא נכונה, אבל כפי שראינו כבר בסקירה הקודמת, לא בטוח אם הסופרת שנבחרה לספר את הסיפור היא הבחירה הנכונה. בשבוע הבא אכתוב יותר על ג׳ין רייב ועל הספרים שלה ועל המחשבות שלי עלייה, אז אתמקד בספר הנוכחי, שממשיך ישירות את עלילת הספר הקודמת.

לאחר הצלחת המרד של הגובלינים, הם יוצאים לחפש לעצמם מולדת חדשה, הרחק מנראקה, אבירי האופל והעוגים שצדים אותם על מנת למכור אותם לעבדות. מאדוורט, השאמאנית של השבט מקבלת חזונות מתוך האדמה ששולחים אותה לעבר יערות קואלינסטי. היא מצליחה לשכנע את דיירפאנג, מנהיג המרד, להגיע לשם והגובלינים יוצאים לדרך, תוך כדי שהם עוברים שטחים קשים. במהלך המסע שלהם הם יצטרכו להתמודד עם המהות הגובלינית שלהם, האופי שלהם והאופן שבו העולם רואה אותם. כמו כן, אבירי האופל אינם מרוצים מהמרד ורוצים לחסל את הגובלינים כולם.

בניגוד לספר הקודם, הספר הזה דווקא לא רע בכלל וזאת הייתה הפתעה גדולה. הספר הזה לוקח הפסקה מהעלילה של הספר הקודם ומציג מעין פיסת חיים בנקודת הגובלינים. הם בדרכם לעבר קואלינסטי, אבל מדובר במסע ארוך מאוד שדורש מהם לעבור חצי מהיבשת. המשימה נראית בלתי אפשרית ויש התעכבות רבה על הבנת הקסם שלהם ועל הדרכים שלהם. יש גם מאבקי כוח בתוך השורות של הגובלינים שמעמידות את כל המסע הארוך והמתיש הזה בסכנה. דיירפאנג, המנהיג, מתמודד עם שאלות שכל מנהיג מתמודד אתן ושואל את עצמו אם הוא כלל ראוי להנהיג, עקב האבדות הרבות שהם סופגים במהלך הדרך. ג׳ין רייב הפעם ניגשת בהמון עדינות לנושא ויש לה כמה פרקים ממש טובים בספר, מה שמראה שעם עורך טוב, היא יכולה להוציא ספרים נחמדים. למרות זאת, יש כאן הרבה שטויות שלא אהבתי, כולל. העלילה עם אבירי האופל שהייתה יכולה להיות ממש טובה ומלבד פרק פה ופרק שם, לא נוגעים בה, וגם קצת ילדותיות בספר שהוא בוגר.

אני הענקתי לספר את הציון 7.5 מתוך 10 בסולם צפריר, אחד הציונים הגבוהים ביותר לספר של ג׳ין רייב, אבל לרוע המזל, כדי להבין אותו, יש לעבור את הספר הראשון והקשה לקריאה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s