עדכון המסע – 23/07 – לקראת הבלתי נודע

הגיע הרגע שממנו חששתי יותר מכל. זה הרגע שממנו נמנעתי, אבל ידעתי שבסופו של דבר לא תהיה ברירה. זה השלב שאצטרך להגיד להתראות להרבה מהאנשים שהולכים אתי, אבל אולי אמשוך כמה חדשים ויש כמה שיחליטו ללכת אתי. זה השלב שבו אי אפשר יותר להימנע מספויילרים ולא אוכל לכתוב לכולם, כי אנחנו עוזבים מאחור את מלחמת הנשמות ומתחילים לעבור אל השלב האחרון של המסע, ממלחמת הנשמות והלאה אל הבלתי נודע. בכל ביקורת שנתתי עד היום, לפעמים לא הייתה ברירה והייתי חייב לתת ספויילר קטן, כי אין מה לעשות, ספרים לא הכי חדשים בעולם וגם לפעמים העלילה מתבססת על מה שהתרחש לפני כן. אבל עכשיו, אי אפשר יותר להימנע, כמו שאי אפשר היה לתאר את העידן החמישי מבלי לתת את הספויילר הנוראי של דרקוני להבת קיץ, לא ניתן להמשיך הלאה אל המסע בלי לדעת מספר דברים, ולכן, אני לכל מי שרוצה מתי שהוא לקרוא את הספרים בהמשך המסע, או שלא קרא עד עכשיו את הספרים, זהו המקום שבו אנחנו נפרדים. המסע היה מדהים, ואני מודה לכל מי שהצטרף אליי, אבל מהרגע הזה, אני חוקר באפלה ולא יודע לאיפה המסע מוביל. וכדי שנבין מה לכל הרוחות קורא בחלק מהספרים, אצטרך לתת סיכום כללי של מה שהתרחש בעידן החמישי עד לרגע זה, כי פתאום אנשים לא יבינו מה קורה וזאת מטרת הפוסט הזה, לתת סיכום של כל העידן החמישי עד עתה ומה התרחש בשני החלקים הראשונים שלו, וכן, גם לתת ספויילרים ותהיות לעתיד. אז זה הרגע האחרון שלכם לסגת אחורה.

נשארתם. יופי. כמו האמרה הקאנוקית הישנה, "ברוכים הבאים. הדרכות עקלקלות במיוחד היום". ספויילרים מכאן ואילך.

דרקונים

אז במהלך העידן החמישי הופיעו לראשונה דרקוני העל. בהתחלה, בספרים של דרקוני העידן החדש, ובמיוחד בשחר של עידן חדש, נאמר כי הדרקונים הגיעו מיבשת אחרת, מעבר לים, ככל הנראה אדלטום, אבל בתיקון שנעשה בספרי מלחמת הנשמות, התברר כי כלנדרוס, הידוע בכינוי שחק, הוא למעשה דרקון מממד אחר, שהובא על-ידי טאקיזיס בזמן שהיא חקרה ממדים אחרים והוא פשוט היה תינוק. דרקוני העל האחרים גם הגיעו משם, במיוחד מאליס, בריל, עלטה וכפור. במהלך העידן החמישי, דרקוני העל האלו עשו בעיות רציניות והגיע הזמן שנראה מה המצב של כולם.
מאליס – מאליס האדומה, הדרקונית הנוראה ביותר שאי פעם הגיעה לקרין, השמידה במהלך אחד את קנדרמור ואת כל הארץ הטובה, שהייתה אחת הפוריות ביותר בקרין. מאליס הפכה את הארץ הזאת לשממה, והקימה בה הרי געש רבים. כמו כן, היא גם אפשרה למספר דרקונים אדומים לגדול באמצעות קסמי הטוטם שלה ושלחה אותם לשלוט בחלקים אחרים בעולם. כדי לחמוק משלטונה, סילבנוסט הקימה את המגן מסביב, כדי שהצבאות של מאליס לא יוכלו לחדור פנימה. לאחר שפרצה מלחמת הנשמות, מאליס יוצאת למלחמה נגד מינה, אשר מנצחת והורגת אותה לאחר שמשמידה את הטוטמים שלה.

כלנדרוס (שחק) – הדרקון הכחול, לשעבר דרקון בלהק הדרקונים הכחול ובעל קראש אדיר על קיטיארה שהפך להיות ממש אובססיה. כלנדרוס חיפש את קיטיארה במשך מאות שנים בממדים מקבילים, והחיפוש הזה הוא שגרם למאליס ולדרקוני העל האחרים לשים לב לקרין, לאחר שהוא נזרק לפינה הנידחת של היקום. מכיוון שהזמן עובר אחרת בממדים האחרים, ובמיוחד באפור, הממד שבו כלנדרוס שם לב לקיטיארה, הוא הזדקן וגדל מאוד והפך להיות דומה בגודלו למאליס. במהלך הניסיון של מאליס להפוך לאלה בטרילוגיית דרקוני העידן החדש, כלנדרוס מתעתע במאליס ופותח שער עם כל אנרגיית הקסם שנוצרה ונעלם מקרין, בחיפוש אחר קיטיארה. הוא חוזר לאחר מספר שנים שלא הצליח למצוא אותה וכשמינה פוגשת אותו הוא כבר מותש, מנסה להרוג אותה, אבל נפצע קשה. לאחר מכן, הדרקון העיוור מראה מרפא אותו, אבל זה רק לזמן קצר עד שמאליס מגיעה ומחסלת אותו במצבו החלש.

בריל – הדרקונית הירוקה והמנופחת השתלטה על איזור קואלינוסט והייתה שיווי המשקל נגד מאליס, כשביניהן אבאניסיניה כאיזור חופשי. כדי לאכוף את שלטונה, אבירי האופל שיתפו אתה פעולה והפכו למעשה לשליטים של קואלינוסט, כאשר גילתאס משמש כמלך בובה, אבל למעשה עוזר לאלפים להימלט מקואלינוסט. גילתאס מצליח לשכנע את טארן מפוח-שחם לשתף פעולה כנגד בריל והגמדים חופרים מנהרות כדי לעזור לאלפים להימלט בחשאי. לאחר שהקסם מתחיל להיעלם מהעולם, בריל מחליטה לחקור אישית ומורה לאנשיה לחטוף את פאלין מאז'ר ולהשמיד את אקדמיית הכשפים שלו. פאלין גם לא יודע מה קרה לקסם, אבל המענים של בריל שוברים לו את אצבעות ידיו על מנת שלא יהיה מסוגל לשמש כאיום נגדם. במהלך מלחמת הנשמות, בריל תוקפת את קואלינוסט, אבל לאורנה ממתינה לה מוכנה עם החרב כוכב אבוד, כאשר בריל תוקפת את הארמון, לאורנה נלחמת נגדה ופוצעת אותה, ההתרסקות של בריל מחרידה את קואלינוסט עד ליסודותיה ובעקבות המנהרות של טארן, קואלינוסט שוקעת במצולות והופכת לים המוות, קוברת את בריל תחתיה.

עלטה – עלטה, הדרקונית השחורה הענקית, השתלטה על האיזור של ממלכות העוגים וממלכת חור של בני האנוש והפכה אותה לביצה ענקית. כתוצאה מכך, העוגים הבינו שהם חייבים לפעול כנגד הדרקונית. לאחר שדהאמון גרימוולף, לשעבר אביר נראקה ואחר מגיבורי הלב, זונח את חיי הגבורה בעקבות פחד דרקונים שאחז בו וגרם להרג של מחלקה שלמה, העוגים מנסים להשתלט עליו על מנת להשתמש בו כדי לחסל את עלטה. לרוע המזל, הקשקש של מאליס ששקוע ברגלו של דהאמון השחיר לאחר שדרקון הצללים עיוות אותו ונראה שאי אפשר לעצור את נפילתו של דהאמון. דהאמון חודר לתוך ממלכת הדרקונית השחורה ומגלה כי אין תרופה שתוכל להציל אותו. קשקש הדרקון מעוות את דהאמון לגמרי והופך אותו לדרקון שחור. בעקבות השנאה שלו כנגד עלטה הוא מחליט שיום אחד הוא יחסל אותה. עלטה לא השתתפה במלחמת הנשמות והיא עדיין חיה בתומה.

כפור – מעט מאוד ידוע על הדרקון הלבן הענק שמתגורר בארגות' הדרומית והפך אותה לקרחון. האלפים הקאגונסטים שונאים את כפור מכיוון שהוא גירש אותם מהממלכה שלהם, אבל מלבד כמה ניסיונות תקיפה כושלים, לא היה איום ממשי על כפור. במהלך מלחמת הנשמות, כפור נשאר בארגות' הדרומית ולא השתתף במלחמה, כתוצאה מכך, הוא עדיין חי.

כך, בסופו של דבר, אנחנו נמצאים עם שני דרקוני על ענקיים שהצליחו לשרוד את כל התקופה של מלחמת הנשמות, שלא הועילה בהרבה לדרקונים האלו. עכשיו, עם חזרת האלים, מעניין לראות מה יקרה עם עלטה וכפור, וכיצד האלים יקבלו את העובדה שהדרקונים האלו בכלל קיימים.

גזעים

אלפים – הגזע שספג את המהלומה הקשה ביותר במלחמת הנשמות היו האלים, גם הסילבנסטים וגם הקואלינסטים. מצד אחד, קואלינוסט הושמדה, לאורנה מתה, אבל גילתאס וקריאנסראי ניצלו. בצד השני, סילבנוסט נכבשה על-ידי המינוטאורים וסילבנושיי נהרג במלחמת הנשמות לאחר שהרג בעצמו את טאקיזיס. האלפים חסרי ההנהגה פנו אל גילתאס שינהיג אותם וכך אכן נוצרה ממלכת אלפים מאוחדת, אבל הקרעים בה אדירים, במיוחד שגילתאס הוא בעל דם אנושי ואין לאלפים ממלכה.

גמדים – במהלך מלחמת הנשמות, טארן מפוח-שחם פועל ללא רשות המועצה ובוחר לעזור לאלפים, במהלך שמשמיד דור שלם של גמדים צעירים. הגמדים, שעדיין לא התאוששו מהנזק האדיר שנגרם לתורבארדין במלחמת הכאוס מחליטים להסתגר עוד יותר בתוך תוכם והם סוגרים את השער הצפוני של תורבארדין, חוסמים כל כניסה אל ההר. בעקבות מתחים בין השבטים, פורצת מלחמת אזרחים קצרה בין שבט ההילאר, שאליו היו שייכים המלכים מימי קדם, ובין טארן והשבטים הנאמנים אליו. טארן אמנם מנצח במלחמה וגם מקבל את מקבת כראס מריאורקס, אבל בעקבות איום על חיי בנו, הוא מוותר על מקבת כראס לראש שבט ההילאר ובוחר בגלות. טארן בוחר לשכון בפקס תרקס, ומשם לנהל את המאבק שלו לחזור לשלטון בתורבארדין.

קנדרים – הקנדרים סבלו מאוד במהלך העידן החמישי, במיוחד לאחר שמאליס השמידה את קנדרמור. חלק מהקנדרים השתנו והם כעת יודעים מהו פחד, לאחר כל הסבל שהם עברו, וחלקם הפכו לקנדרים פגועים, מאבדים את התמימות של אותו הגזע. חלק מהקנדרים שוקעים במושג המוות מתוך סקרנות ומצליחים לפתח יכולות שעוזרות להם להביט מעבר לחיים אל המוות ולתקשר עם המתים כדי להרגיע אותם.

מינוטאורים – המינוטאורים חווים מלחמת אזרחים עקובה מדם במשך תקופה של מספר שנים. לפני מלחמת הנשמות, צ'וט אס-קאלין, המנהיג הוותיק של המינוטאורים, נרצח במיטתו על-ידי הוטאק דה-דרוקה, מנהיג הצבא שלו, שיחד עם אשתו, נפארה, מנהיגים את האימפריה המינוטאורית למשימת כיבוש אדירה. על מנת להשיג את מטרתו, הוטאק משתף פעולה עם העוגים השנואים על מנת להשיג צבאות וכוחות, והוא מצליח לכבוש את סילבנוסט במהלך מלחמת הנשמות, כשהוא כורת ברית עם מינה. הוטאק אינו מאריך ימים כשליט והוא נרצח על-ידי אשתו שמאבדת לאט את שפיותה ומתברר כי היא נפלה קורבן למזימתה של טאקיזיס. לאחר מותה של טאקיזיס, נפארה מחפשת אל חדש ומוצאת את מורגיון, אל הריקבון, אשר מנהל מלחמה נגד סארגונאס על לב ממלכת המינוטאורים. בסוף המלחמה, צאצא לבית אס קאלין נישא לבתו של הוטאק, ועל אף חוסר האהבה ביניהם, הם מבינים שזאת הדרך היחידה לחבר את הפלגים השונים של המינוטאורים. לא ידוע אם האיחוד הזה יחזיק מעמד וכיצד זה ישפיע על כיבוש סילבנוסט, שמכונה כעת אמבוטין בפי המינוטאורים.

עוגים – העוגים סובלים נחת זרועה של עלטה, הדרקונית השחורה, במיוחד ממלכת קרן, שבראשה עומד דונאג. אחד מסגניו של דונאג הוא גולגרן, עוג חלקלק ומטופח שמנסה להתנהג כמו אחד מבני האירדה, ובעזרת מחשבתו המיוחדת, הוא מצליח לעלות בדרגות וגם לכרות ברית עם המינוטאורים. גולגרן גם מצליח לחבר בין ממלכת קרן לבין ממלכת בלוד היריבה ונראה שבסופו של דבר הוא ירצה לעמוד בראש שתי הממלכות. מעבר לכך, נראה שעוד דמויות מסתתרות בממלכות העוגים, יצורים שמזכירים מאוד את בני האירדה ונקראים טיטאנים. נראה שהם משרתים את גולגרן, אך רק מעט ידוע עליהם בשלב זה.

זהו לבינתיים, זה כל מה שצריך לדעת כדי להמשיך הלאה. אם הגעתם עד לפה, כל הכבוד, ועכשיו נותר לנו לקחת עוד צעד אחד ולהתקדם. במידה ויהיה מידע נוסף שצריך, אל תדאגו, אמסור גם אותו בשעת הצורך. אז נתראה בבלתי הנודע, בדיוק מעבר לפינה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s