לילה נטול כוכבים – מורשת האלף האפל 2 – בחזרה הביתה

אחרי ההצלחה האדירה והספר המוצלח ביותר של סלבטורה, המורשת השאירה טעם של עוד. הקרוסאובר הגדול בין שתי סדרות דריזט היה מרתק, מותח וכל מה שציפינו לקבל מדריזט, אבל עכשיו הגיע הזמן להעלות את הקצב. עכשיו הגיע הזמן להחזיר את דריזט אל מנזובראנזן. בסוף הספר הקודם, אנחנו מגלים כי שליחת שאריות משפחת דו'אורדן לאולם המית'ריל הייתה תרמית של אם הבית באנר, וכי היא מתכננת דברים הרבה יותר גדולים. דריזט לא טיפש ומבין את זה, הוא יודע שלא מדובר רק בו, והוא צריך להתמודד גם עם השינויים האדירים שהתרחשו בחבורה שלו, שעד כה יצאה ללא פגע, וכעת אחד מהם נהרג והשני פצוע ואבל. הפעם, דריזט מבין כי הוא צריך לצאת לבד כנגד כל העיר.

בכל פעם שדריזט היה צריך להתמודד נגד הרשע, תמיד היו לו את החברים שלו שעזרו לו, בהתחלה ברונור, ולאחר מכן וולפגאר וגם בסופו של המסע גם קטי-ברי עם קשת הלב טאומריל הייתה מסוגלת להגיד דבר או שניים. אבל כעת דריזט חוזר למקור, אל התקופה בה היה בודד. מחוסר רצון ויכולת לגייס את החברים שלו, הוא יורד אל האפלה על מנת לרגל במנזובראנזן, כדי לראות האם האיום שממנו הוא חושש הוא אכן גדול או שמא מדובר רק בבני משפחתו שניסו לנקום בו. דריזט מבין מהר מאוד שעל אף הניסיון שלו, הוא ממש לא מוכן למנזובראנזן וכי ההתמודדות על פני הקרקע לא הכינה אותו בכלל לכוחות האדירים נגדם הוא מתמודד. מאחוריו, קטי-ברי, שמתואששת אף היא מהמתקפה של האלפים האפלים, מחליטה לעזור לדריזט ועוקבת אחריו אל האפלה על מנת לסייע לו. ומפתיע יותר מכל, דריזט ימצא בעלי ברית לא צפויים בתוך מנזובראנזן, אשר גם הם מנסים לעצור את התפשטותה של מלכת העכבישים אל מעבר לגבולותיה.

הספר הזה ממשיך את אחת הסדרות הטובות ביותר של סלבטורה, שרק סדרת האלף האפל משתווה אליה. דריזט נאבק שוב נגד הכוחות האדירים של מלכת העכביש והפעם הוא לא שייך לאחת המשפחות הגדולות וצריך להסתיר את מהותו, אלא הוא עריק שפועל בניגוד לחוקי המקום. קטי-ברי סוף כל סוף מקבלת את הבמה הראויה לה והופכת להיות לוחמת מן השורה, שאפילו מצליחה להציל את דריזט פעם או פעמיים ומשנה סופית את הדמות מעלמה שצריך להציל לגיבורה. למרות זאת, יש בספר את הנטייה של סלבטורה לסטות למאורעות צדדיים (דבר שיתחיל להיות מודגש יותר ויותר בספרים עתידיים), והספר היה יכול להיות הרבה יותר קצר. עדיין, מדובר בספר מצוין.

אני מעניק לספר את הציון 9 מתוך 10 בסולם צפריר, ומדובר בהנאה צרופה לקוראים שאוהבים את דריזט ומאז מולדת רצו לחזור אל מנזובראנזן ואל משפחות האצולה האפלות. הספר גם מסתיים בקליימקס נהדר והכנה מושלמת לספר השלישי שיביא את המלחמה שכולם חיכו לה: אולם מית'ריל נגד מנזובראנזן.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s