ליל הדם – מלחמות המינוטאורים 1 – חזרתם של המינוטאורים

בפעם האחרונה שפגשנו את המינוטאורים היה במלחמת הכאוס. זה די הרבה זמן להסתובב ללא מינוטאורים, במיוחד שהאכילו אותנו הרבה קנדרים וגמדי מחילות. במלחמת הכאוס, אבירי נראקה כבשו את איי המינוטאורים, כפי שהם נכבשו מדי כמה מאות שנים על-ידי גזעים אחרים. הכאוס תוקף את איי המינוטאורים באמצעות המאגורי, יצורי כאוס שנראים כמו ילד האהבה של סרטן והסיוט הכי גרוע שלכם, שנשלטו על-ידי הסליל, יצור כאוטי ששכן מתחת לים הדם. לאחר המתקפה האדירה שנחסמה על-ידי ההתקפה המשולבת של אבירי האופל והמינוטאורים, הם הצליחו לגרש את המאגורי מהאיים, אבל אבירי נראקה המשיכו להחזיק באיים. בספר הזה, שמתרחש קרוב לארבעים שנה, אנחנו מגלים את המינוטאורים במקום אחר, לקראת מלחמת חדשה. כמה מילים לגבי הסדרה הזאת, והוא שהיא די קשה לקריאה במהלך קריאה כרונולוגית. אמנם הסדרה יצאה לאחר מלחמת הנשמות והודיעה כי זאת הסדרה הראשונה שממשיכה את עלילת מלחמת הנשמות, החלקים הראשון והשני מתרחשים בתקופות זמן אחרות. הספר הזה, הראשון בסדרה, מתרחש מספר שנים לפני מלחמת הנשמות, הספר השני במהלך מלחמת הנשמות והשלישי אכן מתרחש לאחר מכן. למרות זאת, אני עדיין חושב שמרבית העלילה של הספר היא במהלך מלחמת הנשמות, ולכן הצבתי אותה בתקופת מלחמת הנשמות.

אנחנו חוזרים אל איי המינוטאורים כאשר צ'וט אס-קאלין הוא עדיין השליט הבלתי מעורער של האימפריה, והוא הצליח לגרש את אבירי האופל מהאיים, אבל לא נראה שהוא מתכוון להרחיב את האימפריה שלו. למרות זאת, הגנרל האמיץ שלו, הוטאק דה-דרוגה, חושב שיש להרחיב את האימפריה ויהי מה, ולשם כך הוא עורך מרד אלים ועקוב מדם, שבו במהלך לילה אחד הוא רוצח מאות מתומכיו של צ'וט, כולל את צ'וט עצמו, במאורע שנקרא ליל הדם. אשתו של הוטאק, נפארה, מסייעת לו באמצעות דת החלוצים, דת חדשה שקמה אצל המינוטאורים ונראה שמדובר בכוח אמיתי. לאחר נפילת סרגונאס מהשלטון, כת החלוצים השתלטה על המקדש, כאשר נפארה מסוגלת לתקשר עם המתים ולהשתמש בהם על מנת לרגל אחר החיים. הוטאק אכן הופך לקיסר האימפריה, ומחליט להתנער מתדמית הגזע הנכבש וסוף כל סוף להפוך את המינוטאורים לגזע כובש והמטרה הראשונה שלו היא סילבנסטי. לשם כך, הוא יהיה מוכן אפילו לכרות ברית עם האויבים הנוראים ביותר שאי פעם היו למינוטאורים.

מי שאוהב מינוטאורים, זה ללא ספק הספר שלו. ריצ'ארד נאק, הבחור שכותב על המינוטאורים ומבין אותם יותר מכל סופר אחר בעולם רומח הדרקון, חוזר עם ספר גדול יותר מהרגיל, ומלא במידע על המינוטאורים שלא היה קיים לפני כן. מעבר לכך שהספר מתחיל עם המלצה של מרגרט וייס, הוא מכיל הקדמה של היסטוריית המינוטאורים ומעבר למספר דמויות משנה קטנות, כל הדמויות בספר הם של מינוטאורים, העוסקים בקרבות ותככים בחצר המלכות. הספר מחולק לשלוש עלילות מרכזיות שהראשונה הוא ההשתלטות של הוטאק על אימפריית המינוטאורים, השנייה היא על הגנרל ראם, שמנסה להוביל את כוחות המורדים נגד הוטאק, והשלישית היא על פארוס אס-קאלין, אחיינו המהמר וקל הדעת של צ'וט, שנשבה בעקבות ליל הדם ונשלח לעבודות כפייה במכרה. כל שלושת קווי העלילה מרחיבים על המינוטאורים ועל הדמויות הראשיות, ונראה שאנחנו לא יודעים במי אנחנו תומכים במלחמה הזאת. מצד אחד, צ'וט אס-קאלין באמת היה מושחת והוטאק הוא שינוי לטובה, אבל גם גנרל ראם הוא דמות נערצת והסבל שפארוס עובר הוא אמיתי. בספר הזה אין שחור ולבן, על אף שנראה שנפארה תופסת את המקום שלה כרעה הגדולה של הסדרה ככוהנת אופל ששולטת במתים ולאט לאט מתחילה לאבד את השליטה.

ספר נפלא ואחד מהחזקים של ריצ'ארד נאק, שנותן חזרה מרשימה לעולם של רומח הדרקון ומציג מספר דמויות חזקות שעוד יעשו רעש בעולם. נראה ש-WOTC יודעים מה הם רוצים מרומח הדרקון לאחר מלחמת הנשמות וכי יש להם תוכניות והעלילה של המינוטאורים משתלבת יפה מאוד עם המיתולוגיה הגדולה של קרין וגורל המינוטאורים שראינו במלחמת הנשמות. אני מעניק לספר את הציון 9 מתוך 10 בסולם צפריר וגם חושב שזאת קריאת חובה למי שנהנה מספריו של נאק, אוהב מינוטאורים ורוצה לדעת מה קורה לאחר מלחמת הנשמות.

2 Comments

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s