בצללי יער האלפים – חמישיית הכוהנים 2 – הקרב מתחיל

אנחנו ממשיכים בעלילותיהם של קאדרלי ודניקה בספריית אדיפיקנט. רבים מכם בוודאי אומרים, "אוקיי, אנחנו מבינים, סלבטורה וכל זה, אבל איך זה מתקשר לספרים של דריזט?" ובכן, לשם כך, אצטרך לבקש מכם סבלנות, כי הכול יתבהר, וגם לדמויות האלו יהיה קשר הדוק לעתיד של דריזט ולמאבק שלו בכמה מהיצורים האיומים ביותר שבממלכות. לעת עתה, הבה ונחזור אל הרי פתיתי השלג הפסטורליים.

בעוד שהספר הראשון של חמישיית הכוהנים התייחס לאמונה, הספר השני מחליט לקחת כיוון אחר: אקשן! אני לא בטוח שזה עושה לו יותר טוב. אז כדי לחזור על הדברים האחרונים שקרו בספר הקודם: קאדרלי ודניקה נלחמים נגד טירת טריניטי ששולחת כוהן אופל עם שיקוי קללת הכאוס כדי לגרום לכל אנשי הספרייה לאבד את עכבותיהם. קאדרלי ודניקה יחד עם שני הגמדים איבן ופיקל מצליחים לנצח את צבא האלמתים ולחסל את כוהן האופל ולבטל את השפעת השיקוי. אבל אנחנו מבינים שזה היה רק השלב הראשון במתקפה של טירת טריניטי על כל האיזור, וכי המקום הבא שאליו הם לוטשים עיניים (או טלפיים במקרה שלהם), הוא יער שילמיסטרה, מקום מושבם של האלפים. לשם כך, קאדרלי ודניקה מחליטים לצאת למאבק ולהודיע לאלפים כי הם נמצאים בסכנה, כאשר טירת טריניטי שולחת את מנהיג הצבא שלהם, חצי עוג וחצי אורק, כי ההשתלטות הסודית כבר לא על הפרק. אל החבורה מצטרף הפעם קיירקן רופו, אותו חדל אישים מהספר הראשון, אשר הפעם מנסה לכפר על התפקיד שלו בהשתלטות קללת הכאוס על הספרייה, אבל מגלה כי הוא חלש יותר מכפי שהוא היה מוכן להודות. אבל לפני שיהיה ניתן להילחם נגד צבא טריניטי, קאדרלי ודניקה יצטרכו לשכנע את האלפים כי הם בכלל צריכים לצאת למלחמה על היער שלהם.

מי שרגיל לקרוא את הספרים של סלבטורה, יודע בדיוק למה לצפות בספר הזה. בעוד שהספר הראשון היה יותר קטן והתמקד באיזור קטן. הספר הזה מתרחש באיזור קצת יותר גדול, אבל מתמקד ברובו ביער שילמיסטרה, ובאיזורים השונים שלו, אבל בעיקרון, מדובר באותה גברת בשינוי אדרת. מעבר לכך, מתרחש תמיד אותו הוויכוח הישן והפשוט של האלפים בממלכות הנשכחות. למי שלא מכיר, האלפים שלטו בעבר בשטחים גדולים, אבל בעקבות מלחמות נגד יצורי אופל, הם החליטו לסגת אל האי אברמיט. כיום, יש מעט מאוד מקומות שבהם נמצאים קבוצות של אלפים ביערות, וכאשר איום מגיע אליהם, האינסטינקט הראשוני שלהם הוא לעזוב ולסגת כמה שיותר מערבה עד שהם מגיעים לאברמיט. האלפים של שילמיסטרה נמצאים במקום ביניים. הם מהוססים לגבי המלחמה. הם לא בטוחים שיש בה צורך, וחלקם מאמינים שמדובר בשקר. הדור הצעיר יותר של האלפים, אלו שלא שמעו את קריאת אברמיט, כן קוראים להגנה ולמלחמה, כולל אלברת', בנו של מנהיג שילמיסטרה.

למרות כל זאת, מדובר בספר חלש יותר מהספר הקודם, ועל אף שהוא מוביל לקראת ההתנגשות הבלתי נמנעת בין טירת טריניטי לכוחות ההתנגדות, הוא עדיין טרחני ולא מחדש דבר, ומציג ספר ביניים אופייני לסלבטורה שמטרתו להניע את העלילה למקום הבא שלה ולא לשמש כספר בפני עצמו. הספר מקבל אצלי את הציון 6.5 מתוך 10 בסולם צפריר וזוהי ירידה חדה מאוד אצל סלבטורה, בסדרה של חמישה ספרים, שככל הנראה הייתה צריכה להיות טרילוגייה, מה שרק היה עושה לה טוב.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s