גילדת הגנבים – סדרת הצמתים 2 – ההיסטוריה שלא היכרנו

פאלאנתס היא אחת הערים המפורסמות ביותר ברומח הדרקון, ואולי עיר הבירה הלא רשמית של העולם. למרות כל זאת, מלבד כמה גיחות בספרי המקור, מעט מאוד ספרים מתרחשים בעיר הזאת. זה, למעשה, הסיפור הראשון שמתרחש כל כולו בפאלאנתס, ומקבלים נקודת מבט מהתושבים של העיר, המעגלים השונים של העיר, וכמובן, מגילדת הגנבים שנושאת את שם הסיפור.

אנחנו מתחילים את הסיפור כאשר גילדת הגנבים מושמדת. במתקפה אחת קשה של אבירי טאקיזיס, מנהיגי גילדת הגנבים נתפסת והם מוצאים להורג. ארבע שנים לאחר מכן, אנחנו מתוודעים לאלף בשם קאל, המתעקש שהוא בנו של תניס חצי-אלף, שהוא גנב עצמאי שאינו מוכן לפעול לפי חוקי הגילדה. גילדת הגנבים לאחר המפלה הגדולה פועלת בחשאי ומסתירה כל פעילות שקיימת מאבירי טאקיזיס, שמתגלים כאן שנקראים כבר אבירי נראקה וכי מיריאל אברנה מצאה את מותה. קאל מנסה לגנוב אבקה חשאית השייכת לגבירה ג'נה ומסתבך מעל הראש עם גילדת הגנבים המקומית, אשר נאלצת ללמד אותו לקח או שניים ולצרף אותו אליה, כדי שיבין את הכוח שיש במספרים ובפקודות. במקביל, אבירי נראקה יוצאים בראשות אחד מאבירי הדרדר האיומים כדי למצוא את גילדת הגנבים והפעם לחסל אותה פעם אחת ולתמיד.

החוזקה בספר הזה הן הדמויות. בדומה לספרים שאני אוהב, הדמויות בספר הזה הן חכמות. כלומר, אין דמויות מטומטמות או לא נעימות לקריאה, ומתברר כי מדובר למעשה במשחקי שחמט בין יריבים ראויים שכל אחד מהם מנסה לתמרן את השני, לעתים ביותר הצלחה ולעתים בפחות. זה הופך את התחרות לאמיתית יותר והרבה יותר מהנה (לקורא, לפחות). החולשה בספר הזה, היא העלילה. זה לא שהעלילה לא טובה, אבל היא לא מצליחה להתרומם יותר מדי מעל הקרקע. העלילה מספיק טובה בשביל לקרוא את הספר וליהנות ממנו, אבל יש בה מספר מוגזם מדי של דאוס אקס מאכינה, שזה אולי הדבר שאני הכי שונא בספרים, ואז אתה פשוט נאנח ומחכה שיהיה הסבר הגיוני, אשר לא מגיע. מעבר לכך, השאלה הגדולה ביותר של הספר, האם קאל הוא באמת הבן של תניס חצי-אלף, לא נענית. אולי הם תכננו לעשות עוד סדרה על קאל, אבל אני לא חושב שהוא חוזר, ואנחנו נשארים עם השאלה הגדולה: האם לתניס היה בן שהיה הרבה יותר מגניב ממנו? כל הסימנים בספר מראים שהוא אכן הבן שלו, ואז השאלה מי האמא? יש כמה אפשרויות, אבל אף אחת מהן לא סגורה עד הסוף.

אני מעניק לספר את הציון 8 מתוך 10 בסולם צפריר. אם העלילה הייתה הרבה יותר הדוקה, הציון היה עולה משמעותית, אבל חורים גדולים וגם אכזבה גדולה מחוסר פתרון התעלומה הגדולה באמת גרמה להורדה בציון. בכל זאת, ספר טוב לקריאה, שמרחיב מאוד על העיר פאלאנתס ובאמת דמויות כיפיות שנשארות הרבה זמן אחרי הקריאה.

1 Comment

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s