המלך הבובה – מלחמת הכאוס 4 – מלחמת האזרחים

סדרת מלחמת הכאוס עוסקת בכל אחד מהגזעים ובאופן שבו הוא התמודד עם המלחמה. התמה הזאת תימשך עוד בעידן החמישי ובמיוחד לאחר מלחמת הנשמות, אבל לזה יש עוד הרבה מאוד זמן. בעוד שראינו מה קורה עם הדרגונים, הגמדים ובני האנוש, עכשיו אנחנו פונים אל האלפים. לאחר שדאגלס נילס הצליח להראות כי הוא כתב ספר מעולה, קיוויתי שהוא ימשיך לכתוב כך גם בספר הזה.

הספר מתרחש 26 שנים לאחר מלחמת הכאוס, ובו שני אלפים תופסים דרקון ירוק וכופים עליו לספר סיפור שמתעד את מלחמת הכאוס. הדרקון יגולל בפני שני האלפים פרק סודי מההיסטוריה של האלפים, המתחילה עם הכיבוש המחודש של סילבנסטי ויסתיים בקרב הגדול על קואלינוסט. הגיבור של הסיפור הוא לא אחר מאשר פורתיוס. כאשר בני האנוש, הגמדים והאלפים מנסים לכונן את ברית שלושת הגזעים, קיימים אויבים מבית שלא מוכנים לתת לזה לקרות. עד כדי כך, שאלפים מסילבנסטי וקואלינסטי, הרוצים לשמור על טוהר הגזע שלהם, ישתפו פעולה על מנת לבודד עוד יותר את המצב. פורתיוס מנסה להילחם נגד המצב, אבל הוא מבין שכל מהלך שהוא יעשה, רק יבודד אותו עוד יותר ויוביל אותו, בסופו של דבר, למלחמה כנגד בני עמו שלו.

בעוד שסיפור המסגרת אכן מתרחש בעתיד וכולל הפתעה בתוכו, הסיפור עצמו מתרחש מעט במקביל לסיפור "הקורבן" שבאוסף "הדור השני", המתאר את בריחתו של גילתאס אל קואלינוסט והפיכתו למלך הבובה של רשאס, הסנטור האלפי המרושע. בספר הזה, אנחנו זוכים לראות את גילתאס וגם זוכים להכיר דמויות שיופיעו הרבה יותר במלחמת הנשמות. וכמו כן, זה הסיפור על סילבנסטי וקואלינסטי ומציג באופן מושלם את המאבקים ביניהם ואת המלחמות שלהם כנגד האויבים מבית ומחוץ.

דאגלס נילס זוהר בסדרה הזאת, אין מה לדבר. נראה שהוא רק חיכה להזדמנות הזאת כדי להתפוצץ. מכיוון שאין לו כמעט גבולות, הוא מתאר בצורה מופלאה את ממלכות האלפים ואת המאבק של פורתיוס. הוא מציג דמויות מוכרות שעושות הופעות אורח חשובות ומראה את המלחמה של האלפים כנגד שדי התהום הנוראים והצללים שמוחקים את זכרם של האנשים מתוך העולם והזיכרון. המלחמה של האלפים היא עקובה מדם, קשה מאוד, ועדיין מדגיש את הטרגיות האלפית הכה מוכרת. עד כדי כך, שאפילו ניתן להגיד שהוא פרולוג מעולה עבור ספרי מלחמת הנשמות.

אני מעניק לספר את הציון 9.5 מתוך 10. זהו ספר כמעט מושלם, והבעיה היחידה שלי בו היא שהוא מסתיים עבורי מוקדם מדי. אפשר היה להוסיף עוד 10-20 עמודים כדי לצנן את האווירה, אבל בדומה מאוד לראש השבט האחרון, הוא נגמר פשוט מוקדם מדי. האם זאת עדות לכמה שהוא היה טוב? אולי. אבל הקטיעה הזאת מונעת ממנו את הציון המושלם. בכל מקרה, ספר מעולה שמתחרה בגדולים ביותר של וייס והיקמן ויכול להם, וגם הספר הטוב ביותר בסדרה בינתיים ואחד הטובים של רומח הדרקון. מומלץ מאוד מאוד!

4 Comments

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s