ראש השבט האחרון – מלחמת הכאוס 2 – המעגל השלם

אנחנו מגיעים לחלק השני של מלחמת הכאוס. כל אחד מספרי הכאוס מתמקד בנקודה כלשהי שלא נדונה בהרחבה בספר "דרקונים של להבת הקיץ", והפעם, כפי שנראה גם בכריכה וגם בשם הספר, אנחנו רואים את המלחמה של הכאוס בתורבארדין, כפי שנרמז כבר בספר הקודם בסדרה, צבא האבדון וכך למעשה, הספר הזה הוא ספר מקביל, שמתרחש כולו בתורבארדין. אני מודה שבתחילה היו לי חששות, כי מי שכתב את הספר היה דאגלס נילס, שכבר הראה בעבר שהוא מסוגל לעשות פשעים קשים, אבל עדיין הוא אחד מהכותבים המקוריים של הסדרה וקיוויתי שהפעם הוא יגאל את עצמו.

וזה בדיוק מה שהוא עושה.

מתברר כי אם לא כופים על בן אדם לכתוב בתקופת זמן שלא נוחה לו ונותנים לו להתפרע ולשקוע בתוך הקאנון של רומח הדרקון, הבחור עושה נפלאות. לאחר שבדרקוני להבת קיץ, מרבית שבט ההילאר יוצאים לעזור במלחמה נגד אבירי טאקיזיס, בתורבארדין נותר ממלא מקום של ראש השבט שהוא אדם חלש ביותר, מלומד החוקר את תולדות תורבארדין, ובשעה זאת, הגמדים האפלים מחליטים לנצל את ההזדמנות ולכבוש את תורבארדין ולשעבד את שאר הגזעים. ההילאר, שלא מוכנים לתקיפה הזאת, מגלים כי הם עומדים להפסיד במערכה בלתי אפשרית, והמצב מסתבך, כאשר ממעמקי תורבארדין בוקעים צללי האופל ודרקוני האש של כאוס.

וואו! אין מילה אחרת לספר הזה. הספר הוא אקשן ללא הפסקה, ואי אפשר לנוח לרגע. מעבר לכך, אנחנו צוללים עמוק לתוך הקאנון של רומח הדרקון ודאגלס עושה דבר שלא חשבתי שהוא יעשה, והוא חיבר באופן מושלם את כל סדרות העבר שלו לספר הזה ומעניק להן סיום הולם ומרהיב. מי שכמוני קורא את הספרים הקודמים יחווה כאן אירוע נירוונה קולוסאלי של חיבור כל העלילות הקודמות ומראה שאולי באמת היה צריך לסיים את העולם עם הסדרה ועם להבת קיץ. הגמדים מקבלים את הסיום הראוי להם ומציג את העתיד של תורבארדין ושל שבט ההילאר בפרט. אם אצטרך למצוא רע בספר, אגיד שההתחלה שלו קצת איטית והסוף שלו נגמר בבת אחת מבלי לדעת מה קורה בהמשך, אבל זה לא מפתיע, כי מדובר באחד הספרים הקצרים ביותר של רומח הדרקון, אם לא הקצר מביניהם, שהממוצע הוא 300 והוא מסתיים בערך ב-280. אפשר היה לנצל עוד 20 עמודים ללא כל בעיה.

אני מעניק לספר את הציון 9 מתוך 10 בסולם צפריר. זאת מתחילה להצטייר כאחת הסדרות הטובות בעולם של רומח הדרקון. אמנם 2 מתוך 6, ומקווה שהשאר לא יפשלו. דאגלס נילס מצליח לגאול את עצמו ומראה מה קורה שנותנים לסופר לכתוב בעולם שלו מבלי לכבול אותו ואיזו עבודה נפלאה הוא עושה. ספר מומלץ מאוד, במיוחד לאוהבי הגמדים שרצו לדעת מה לכל הרוחות התרחש בתורבארדין במהלך צבא האבדון.

4 Comments

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s