שכיר החרב – סדן הזמן 3 – מנקודת מבט מודרנית

סדן הזמן הייתה אחת הסדרות האחרונות שיצאו בעולם רומח הדרקון, והיא נכתבה במהלך השנים 2008-2009, וכתוצאה מכך, האנשים שכתבו ועסקו בה היו אנשים שגדלו על רומח הדרקון, דור שלם שהיו ילדים בשנות ה-80 וגדלו על ברכי "דרקונים של דמדומי הסתיו" ועכשיו מגשימים חלום ועוסקים בתחום הזה וגם כותבים ספרים. כתוצאה מכך, יש כבוד גדול מאוד לקאנון ולספרים הישנים. המאבק הישן מה שייך לקאנון ומה לא שייך לקאנון מתקבל כאן שהכול שייך לקאנון, ופשוט צריך להבין מה לקחת ומה לזרוק. בהרבה כבוד, כמובן. ולכיוון הזה סדרת סדן הזמן מכוונת. ארחיב יותר על ההתרשמות שלי על הסדרה בסוף הפוסט הזה, אבל הספר הזה מייצג אותה בצורה הטובה ביותר.

בספר שלנו, ונדרג'ק, שכיר חרב מארץ נורדמאר הרחוקה, מקבל משימה מוזרה מאציל מסתורי, המבקש ממנו להציל את בתו הכלואה בתוך טירה. עד כאן, פשוט וקל, אבל גם המשימה אינה פשוטה וכוללת את השרידים של צבאות הדרקונים שאינם מוכנים להרפות את אחיזתם וגם את ונדרג'ק עצמו, שמחזיק ביכולתו חרב שואבת נשמות, שמעניקה לו יכולות יוצאות דופן. לכולם מצטרף נוסע בזמן, שמנסה להבין את סודות ההיסטוריה מבלי להשתתף בה, אבל לפעמים פשוט אין ברירה.

על פיו נשמע כמו ספר משעמם, אבל המצב האמיתי הוא רחוק מזה. קאם בנקס, הסופר של הספר הזה, מגיע מהתחום של משחק התפקידים של רומח הדרקון והוא מבין טוב מאוד את החומר שלו. ההיצמדות לקאנון היא מופתית, כולל קריצה למספר ספרים לא מוכרים כמעט, שרק המסע הזה גרם לי להבין כמה הספר הזה הוא שיר אהבה לרומח הדרקון. הדמויות בספר טובות מאוד ואפילו שהעלילה לא מלאה כל-כך, הכתיבה זורמת וזהו ספר כיפי ברמות. מעבר לכך, עקב כך שעברו עשרים שנה בערך מהספר הראשון ועד לספר הזה, העולם השתנה והוא נותן גם נקודת מבט מודרנית לרומח הדרקון, ומראה שלעולם קרין יש עדיין מקום, אפילו לאחר סדרות אפלות וציניות כמו "שיר של אש ושל קרח" וכי יש לו מקום בפנתיאון.

על כן, אני מעניק לספר את הציון 8.5 מתוך 10 בסולם צפריר, ובכלל ממליץ לקרוא את סדרת סדן הזמן, שמתברר שנותנים לאנשים מוכשרים לכתוב ספרים ומקפידים עליהם, התוצאות מוצלחות ביותר. שאר הספרים בסדרה היו מוצלחים בעצמם. בממוצע, הספרים מגיעים לציון 8.25, שזה מרשים ביותר וללא ספק, אחת הסדרות הטובות ביותר של רומח הדרקון, ומדהים שזה ניתן לסדרה שרק עוסקת בעבר של רומח הדרקון. הספר הכי טוב בסדרה, הוא ללא ספק השורדים, הספר שפתח את המסע הזה ברגל ימין, וגם הספר הזה, שהוא אחד האחרונים, נותנים מעטפת תומכת ומחבקת לרומח הדרקון. הספר מיועד למי שגדל על הנוסטלגיה של רומח הדרקון ומעוניין להתרפק עוד פעם אחרונה לפני שסוגרים את הבסטה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s