פלדה ואבן – שישיית המפגשים 5 – הרומן שלא היה

לאחר שקיבלנו את ההתחלות של הגיבורים בשישיית המפגשים, ורק בספר אחד (תאוות נדודים) היו למעשה מפגשים ועוד מפגשון אחד קטן (השבועה והמידה), אנחנו מגיעים אל המפגש האמיתי שיחבר בין שתי הקבוצות הגדולות, הקבוצה של המאז'רים וסער בהיר-להב ובין הקבוצה של תניס, הכוללת גם את חלמיש וגדילן. המפגש הגדול הזה, כמובן, נוצר בעקבות התאהבותם והרומן הגדול שהיה בין קיטיארה ובין תניס.

קיטיארה היא מפקדת שכירי חרב, אבל בעקבות טעות כביכול של טעות בזיהוי, מפקד הצבא, ואלדן, מחליט להרוג את קיטיארה, שנאלצת לברוח משם, אבל לא לפני שהיא בורחת עם אוצר חשוב מאוד. בדרכה חזרה מהצבא אל מרגוע, קיטיארה נתקלת בתניס חצי-אלף, שמנסה להציל אותה, אבל מתברר שהוא מסתבך הרבה יותר מכפי שציפה, כאשר הקוסם של ואלדן שולח כוחות אדירים לתפוס אותם. ואם כל זה לא מספיק, אז גם אחד ממאהביה (הרבים) לשעבר של קיטיארה חוזר ודורש ממנה להשיב את הכסף שהיא גנבה.

כפי שאתם מבינים, יש פה הרבה מאוד, אבל ספר שכזה יכול להיות או הצלחה אדירה או כישלון מהדהד. באופן מעניין, הוא לא זה ולא זה. הספר הוא… בסדר. הוא לא מה שציפיתי לו, במיוחד לאחר הספרים הקודמים. הסופרת אלן פורת, שהייתה אחת הסופרות של נשמות אחיות, שהיה ספר מעולה, לא הצליחה לעמוד במשימה שניתנה לה, אבל הספר גם לא מידרדר לתהומות שאליו הוא היה יכול להגיע, וכל זה בעזרת עריכה מאוד קפדנית. ברור כי הסדרה הזאת נועדה להתחיל קריירות של כמה סופרים וסופרות, אבל בעוד כמה יותר יצליחו, הקריירה של אלן פורת הסתיימה עם הספר הזה. היא לא כתבה יותר ב-TSR או בכל מקום אחר. בעוד שיש מחשבה שיש רומן אדיר בין קיטיארה ותניס, מתברר שהרומן לא כזה עצום ומרטיט לבבות שיגרום לתניס לעשות את מה שיעשה במלחמת הרומח. מדובר בסיפור הרפתקאות פשוט וישיר, עם כמה Side quests קטנים, ספר רגיל של TSR שעושה את העבודה שלו, אבל לא מצטיין מעבר לכך.

מכיוון שאני לא עורך ביקורת על הספר "החבורה", שכבר קראתי אותו לפני שנים לא רבות, אז זה המקום גם לתת סיכום על סדרת שישיית המפגשים. בעיקרון, נמנעתי מהסדרה הזאת שנים רבות, מכיוון שתיארתי לעצמי שמדובר בסדרה ילדותית מכיוון שהדמויות צעירות. זאת טעות שעשיתי. מעבר לספר "החבורה", שאותו דחפו לי לידיים ואמרו לי, "תשמע הספר לא משהו, אבל הקרב הסופי נהדר" (הוא באמת נהדר), וגם "נשמות אחיות" שקראתי לפני הרבה מאוד זמן וחזרתי אליו שוב במסגרת המסע, לא קראתי אותם ואני מגלה שהיה זה משגה חמור. אני ממליץ לכל מי שמסוגל להשיג את הספרים בעברית, לעשות את זה. הספר הזה מקבל אצלי את הציון 7 מתוך 10 בסולם צפריר, והוא אכן הספר בעל הציון הנמוך ביותר מתוך החבורה, אבל זה לא כזה ציון נמוך. הסדרה כולה מקבלת בממוצע 8, כאשר כל ספר מקבל בערך 8-8.5.

בספר הבא, נסגור סדרה נוספת ובשבוע הבא, נגיע לאחת הסדרות המעניינות יותר, סדרת ההקדמות (Preludes), שתסקור את התפרקות החבורה והחיפוש אחר האלים. חיפוש שנמשך חמש שנים שמסתיים עם פגישה מחודשת בפונדק הבית האחרון ובטרילוגיית הרשומות.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s