קיסר אנסאלון – הרשעים 4 – רשע (לא מה שחשבתם)

שני הדברים שאני חושש יותר מכל במסע הזה הם ספרים מסדרות שלא הוכיחו את עצמן וספרים של דאגלס נילס. ונחשו כמה מהתנאים האלו מתקיימים בספר הזה? סדרת הרשעים בינתיים מצטיירת כאחת הסדרות הגרועות ביותר, וזה דבר עצוב מאוד, מכיוון שהיה לה את הפוטנציאל הרב ביותר. הרשעים של סדרת הרשומות היו דמויות נהדרות שכמעט לא ראינו מהם ואפשר היה להרחיב אותם לגמרי. לדוגמה, היה אפשר לקחת את הספר על הנגיד סות' ולהציב אותו בסדרה הזאת (כנראה הוא פעם היה ונדחק לסדרת הלוחמים הנוראית גם כן). בינתיים, הרשעים קיבלו ספרים גרועים, גם קטב מרירי שהיה בעל הפוטנציאל הגדול ביותר והכזיב לגמרי והספר על קיסנת' שאני לא רוצה לדבר עליו. את הספר על הדריק, תהיתי אם להזכיר. ולכן, כשראיתי שהספר הבא הוא על אריאקס, אחת הדמויות הכי חזקות בעולם רומח הדרקון, מהחשובות ביותר בעולם, היה לי עוד ניצוץ שאולי יהיה פה הפעם שונה, אבל אז ראיתי שהמחבר הוא דאגלס נילס, שאמנם כתב כמה ספרים שעדיף לו לא היו רואים אור יום (במיוחד השטות הזאת על פיסטנדנטילוס), אבל עדיין קיוויתי לטוב.

אז לפני שאקטול או ארעיף שבחים על הספר, קצת על מה מדובר. כמו בשאר ספרי הרשעים, אנחנו זוכים להצצה במספר נקודות בחייה של הדמות הראשית. הפעם, למרבה המזל, הנקודות סמוכות זו לזו, כך שבאמת ניתן להחשיב את הספר כעלילה רצופה ולא כחלקים מקוטעים. אריאקס הוא שכיר חרב שמקבל לידיו תליון של אישה יפהפיה. הוא מגלה כי היא נעולה כמו עלמה במצוקה במגדל, אבל סיפור האגדות מסתיים באותו הרגע. אריאקס מתחיל לצלול עמוק יותר ויותר לתהומות האופל והרוע. לאחר מכן, אריאקס ינדוד למעמקי האפלה של אנשי הצללים וינסה לגלות את הסוד מאחורי השחתת ביצי הדרקונים.

כפי שאתם שמים לב, אנחנו חוזרים אחורה בזמן, ומקבלים את אריאקס שהוא לא שר אופל רשע ואכזרי, אלא שכיר חרב קשוח, אבל לא מפלצת. הוא אמנם בוחר בדרך האופל, אבל עושה זאת באופן מודע לחלוטין, כי זה הדבר שיעזור לו בחיים, ולמעשה, זאת דמות שאפשר להזדהות אתה. אריאקס מתיידד בספר הזה עם יצורים אחרים ואפילו מנסה לעזור להם, על אף שהוא לא מהסס לשחוט זוג קנדרים, מכיוון שהוא מאמין שהם גנבו ממנו משהו. זוהי דמות מלאת ניואנסים, שכתובה היטב ולמעשה מחזיקה את כל הספר. הבעיה האחרת, אין כמעט עלילה. העלילה פשוטה מאוד. אריאקס הולך למקום כלשהו, מבצע משימה, ואז היא מסתבכת והוא חוזר ועוד משימה, וזה מרגיש יותר כמו הרפתקת מו"ד ופחות כמו ספר. ישנם רגעים טובים יותר, אבל עדיין הספר לא מצליח להמריא. למרות כל זאת, מי שרוצה לדעת יותר על אריאקס ועל תהליך השחתת הביצים וביקור בסנקטיון, זה בדיוק הספר בשבילו.

לשמחתי, דאגלס נילס כותב הפעם ספר טוב, ונראה כי העידן המודרני עושה לו רק טוב. מקווה מאוד שהוא ימשיך ככה. הספר מקבל אצלי את הציון 7 מתוך 10 בסולם צפריר, שזה אומר ספר בסדר, שטוב לקרוא, אם אתם מתעניינים בדמויות ובמקום. זה ספר לחובבים קשים ולא למי שרוצה להיכנס לעולם. בפעם הבאה, אנחנו חוזרים אל החבורה שלנו, שהפעם נתקלת ביצור המפחיד ביותר שאי פעם נוצר בעולם קרין: הקנדר.

2 Comments

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s