השורדים – סדן הזמן 1 – אימה במצולות

הנה אנחנו מתחילים שלב חדש במסע, והפעם אנחנו יוצאים מהחורבן אל התקופה של מלחמת הרומח ולכן אנחנו ניתקל הרבה יותר בדמויות מוכרות ואהובות וניתקל במאורעות מוכרים הרבה יותר. בינתיים, אנחנו בספר של סדרה שאמנם נתקלנו בה בשלב הראשון, אבל היא הודחקה בתוך סדרה אחרת, ומדובר כמובן בספר מלך היער. בסדרה הזאת, השכיר (לא ידוע מה שמו או כוונותיו) מטייל ברחבי הזמן ואוסף חפצים שונים ובוחן תקופות שונות בזמן. ולכן, מלבד העלילה הראשית, תמיד יש עוד עלילת משנה הקשורה במשקיף מהצד, וחלק מהכיף הוא לנסות ולזהות אותו. הפעם, השכיר מחליט לחזור אל החורבן עצמו.

הספר מתחיל שבועיים לפני החורבן עצמו ומתרחש כל כולו בתקופה שלאחר מכן. אנחנו מגיעים אל מושבת הגמדים אירונרוט, ובה חבר המועצה החדש בראדוק מתחיל להסתבך בקנוניות פוליטיות ופליליות, אבל לאחר רבע ספר, בהיפוך מוחלט של העלילה, אנחנו נזרקים הישר אל החורבן האדיר שפוגע באירונרוט ובקבוצת שורדים קטנה שצריכה עכשיו למצוא את דרכה מחוץ למעמקי האדמה אל פני השטח ולהתגבר על יצירי האימים שרוחשים מכל עבר, כשלהם רק מצפן קסום אחד, שאיש אינו יודע להיכן הוא באמת מוביל אותם. בראדוק נאלץ להוביל את האנשים האלו למקום מבטחים, אבל אפילו אם הם יצליחו לשרוד, לא בטוח שחייהם יחזרו לתקנם.

איך אף פעם לא חשבו על זה? שילוב של סרט אימה ואסונות ורומח הדרקון. פשוט שילוב מושלם. הרי העולם של רומח הדרקון הוא מסוכן ויש שם מפלצות מזוויעות והספר הזה מראה בדיוק מה קורה כאשר אנשים פשוטים ולא גיבורים צריכים לשרוד בתנאים קשים בעולם שלא מרחם עליהם לרגע. הזוועות שהם חווים הן נוראות ויש כמה רגעים מצמררים בספר (דבר שלא רגיל בספרי רומח הדרקון). הסופר דן וויליס, שהיה די אלמוני באותה התקופה, התפרסם ככותב ספרי הנוער של רומח הדרקון ונחשב לאחד הטובים, וללא כל ספק. למרות זאת, וחבל, זה ספר רומח הדרקון הבוגר היחיד שכתב.

הספר הוא התחלה מצויינת למסע הזה, והיה כיף אדיר לקרוא אותו. אפילו הרבע הראשון של הפוליטיקה היה מעניין מאוד, בניית דמויות מעולה ומסע אסונות שלא מבייש את סרטי האסונות הטובים ביותר. אני נותן לספר את הציון 9 מתוך 10 ונראה שהחלק הזה הולך להיות כיפי ממש, אם הספרים ישמרו על אותה הרמה. בפעם הבאה נדלג כמה מאות שנים ונגיע לבחון את האבירות החדשה.

4 Comments

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s