פיסטנדנטילוס נולד מחדש – האגדות האבודות 3 (או 2) – שובו של המכשף

התלבטתי רבות האם להכליל את הספר הזה ברשימת העבר, מכיוון שרק חלק קטן ממנו מתרחש לפני החורבן ורובו של הספר מתרחש בעידן המודרני, אבל מכיוון שהספרים שלי הולכים לפי הרשימה של אתר dlnexus, נשארתי לה נאמן והספר הזה נשאר כאחד מספרי העבר. עכשיו, לאחר שסיימנו עם זה, נחזור אל הספר עצמו. קודם כל, כשראיתי שהסופר הוא דאגלס נילס, התחלתי לדאוג, והיו לי סיבות טובות. דאגלס נילס כתב הרבה מספרי העבר, כולל הספר הראשון בסדרה הזאת, הדרקונים, הקאגונסטי, ועוד כמה ספרים אחרים שלא היו מהמוצלחים ביותר. ולכן, קיוויתי שהפעם הספר הזה יהיה טוב.

לרוע המזל, חששותיי היו מוצדקים.

הספר מתאר את קורותיו של מכשף אנונימי אחד בשם פיסטנדנטילוס, שהבין כי חורבן הגיע לעולם וכי הוא חייב למצוא מפלט מהעולם. אותו מכשף (שייקרא מעכשיו פיסטי, עקב הסתמנות של דלקת קרפלית) הכין משהו כמו חמישים תוכניות מגירה כדי להינצל. תחילה, הוא מעביר שיקוי לאחד משוליותיו ושולח אותו הרחק מאיסטר. לאחר שאיסטר מושמדת ופיסטי נוסע קדימה בזמן, אותו שולייה מתחיל שרשרת אירועים שמובילה לרצף מאורעות מוזרים כמו קנדר חביב ומוכה אמנזיה ונמשכת עד לאחר מלחמת הרומח שבו פיסטי מנסה לחזור לחיים באמצעותו.

קודם כל, כדי לקרוא את הספר הזה, יש להבין כי הוא נכתב כתוצאה מרצון לבצע קרוסאובר בין הממלכות הנשכחות לבין רומח הדרקון. כן, עוד ניסיון. בפעם הראשונה זה היה עם ספלג'אמר, שלא מי יודע מה הצליח, אבל לפי דעתי היה מוצלח מאוד. הפעם, הספר הראשון שנכתב בסדרה היה צרתו של פיינדר, שבכלל היה ה-15 מסדרת ההרפרים. הספר השלישי, המזל של טימורה, התרחש בסיגיל, העולם שבין העולמות, ומחבר בין הדמויות שהיו בצרתו של פיינדר ובין הספר הזה. ככה, שהספר הזה נחשב למעין ספר ביניים שרק נועד להכיר את הדמויות. לרוע המזל, הוא לא עושה את זה.

מעבר להיותו ספר ביניים בטרילוגייה של קרוסאובר, נראה שיש ניסיונות לכתוב ספר עם עלילה, שהעלילה לא יודעת בדיוק להיכן היא צריכה להגיע. הספר יוצא מבולבל, בלתי קריא לפעמים, ולפעמים לא מובן מה פיסטי רוצה, או למה מעניין אותי לקרוא על הדמויות. גם קפיצות זמן בלתי מובנות פוגעות ברצף הקריאה, ובמקום לכתוב ספר אפי התרחש במשך 400 שנה, מתקבל ספר צולע. לרוע המזל, קללתו של דאגלס נילס פוגעת שוב. הספר מקבל אצלי את הציון 5 מתוך 10 בסולם צפריר. כמו כן, למי שממש רוצה לקרוא את מזלה של טימורה, הוא לא חייב לקרוא את הספר הזה.

2 Comments

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s