אבירי הוורד – סדרת הלוחמים 3 – שובו של הזלזול

אנחנו חוזרים עכשיו אל הסדרה של האבירים… רגע, לא מדובר בכלל על אבירים, כלומר, יש שם שני אבירים וקצת והם בכלל נמצאים באיסטר ולא בסולאמניה. אוקיי, סליחה, אז נחזור אל סדרת הלוחמים… אבל אי אפשר באמת לקרוא להם לוחמים, כי אין שום דבר שמאפיין את הסדרה הזאת כלוחמים, ונראה כאילו מדובר בשם ג'נרי שניסו להדביק לכמה ספרים שניסו להרכיב ביחד. בניגוד לסדרת הלוחמים המעולה של הממלכות הנשכחות שיצאה בין השנים 2005-2006, ששם ערכו ארבעה  סיפורים עצמאיים על סוגים שונים של לוחמים, כאן נראה שמישהו שכר את רולאנד גרין לכתוב סדרה ומכיוון שלא הצליחו למצוא לה שם, פשוט זרקו את "הלוחמים" והלכו לישון.

הפעם סר פירבן הסורר, שעלה לאביר החרב בסוף הספר הקודם (שמתם לב שאין עדיין אבירי ורד, דבר שחוזר בספרים האלו), יוצא לפתור את אחת הבעיות הקשות ביותר שאי פעם נתקלו בה. איסוף מסים. כן, לא רק שאין לוחמים, אנחנו צריכים הפעם להתמודד עם מסים ותעריפים ומלחמות הסחר בין סילבנסטי ואיסטר. כן, אנשים, הספר מדבר על מלחמות הסחר, וזה מעניין בדיוק כפי שזה נשמע. מתברר כי איסטר דורשת מסים על על הסחורות המיובאות מסילבנסטי, דבר שאינו מוצא חן בעיני האלפים. סולאמניה, שרואה את עצמה כשומרת הסדר, שולחת את סר פירבן שיבדוק מה המצב שם. והיכן הכול מסתיים, במצודת גמדים שנמצאת ביניהם. מבולבלים? אני כבר הפסקתי לחפש הגיון בסדרה הזאת.

כמו בספרים הקודמים, גם כן אין שיפור משמעותי. ספר ששם דגש חזק מאוד על דמויות ומעט על עלילה, והדמויות, כפי שניתן להסיק, לא מעניינות במיוחד. פירבן, שצריך להיות הדמות הראשית, מתחיל לתפוס מושב צדדי ולפעמים אפילו אחורי, כשדמויות צעירות יותר מתחילות לתפוס את הבמה המרכזית ונראה שהמטרה של הצגת דמויות חדשות היא רק כדי ליצור זוגות חדשים. מעבר לכך, יש הרגשה כאילו אנחנו נמצאים בתקופת זמן שנמצאת בדיוק לפני החורבן, אבל היא לא כל-כך מעניינת. המעט שאנחנו רואים מאיסטר, וזה באמת מעט, לא מעניין, וזה הופך לאחד הספרים הג'נריים ביותר שאפשר לקרוא.

אני מרגיש שאני מתחיל לחזור על עצמי וכי הביקורת הזאת זהה לביקורת הקודמת. ושוב, למרות שמדובר בתמונה של ג'ף איזלי, אין קשר בינה לבין הספר. לכן גם הציון יהיה אותו הציון: 4 מתוך 10 בסולם צפריר. בזבוז נוראי של עצים שיכלו לתת את חייהם למטרות טובות יותר. באופן מוזר, זה היה צריך להיות הספר האחרון בטרילוגיה, אבל מסיבה שעדיין לא גיליתי, רולאנד גרין קיבל חוזה לספר נוסף כדי לסגור את סדרת הלוחמים, ולכן, לרוע המזל, יש לנו עוד ספר אחד לעבור. אבל ממש רואים את הסוף. השנה היא 161 לפני החורבן, אז בטח לא יעבור עד שיגיע הר של אש ויציל את כולנו מהזלזול הזה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s