קאז המינוטאור – מלחמת הדרקונים השלישית 2 – ועכשיו למשהו שונה לגמרי

והנה הגענו למעגל שלם. הצעד הראשון במסע היה "האגדה על הומה" ועכשיו התחלתי ממהתחלה והגעתי חזרה לנקודה ממנה התחלתי. עכשיו המסע כולו יהיה רצוף ואחיד. כשיצא הספר "האגדה על הומה" היה ברור שנקרא על הומה ומלחמת הדרקונים השלישית. הספר היה הראשון בסדרת "הגיבורים", שהייתה הסדרה הראשונה בעולם רומח הדרקון שלא הציגה את הגיבורים של הסדרה המקורית ונדדה ברחבי ההיסטוריה של הקרין. הספר על הומה התרחש 1,000 שנה לפני החורבן הגדול, עם סוף מלחמת הדרקונים השלישית. כשיצאה סדרת "הגיבורים 2", ריצ'ארד נאק התבקש לכתוב ספר המשך לספר על הומה וזאת הייתה בעיה, כי הסיפור נגמר לגמרי בספר הראשון ואי אפשר היה לעשות לו המשך. מה לעשות, לנאק פתרונים.

אחת מדמויות המשנה המיוחדות של הספר "האגדה על הומה" הייתה המינוטאור קאז, אשר היה יצור בעל כבוד שסייע להומה במלחמה ואפילו רכב על דרקון משלו, על אף שברוב הספר הראשון, הוא הולך לאיבוד ומחפש את הומה ולא עושה מעבר לכך. עקב כך שהומה כבר לא נמצא אתנו (ספויילר לספר הראשון של הרשומות. בחייכם, אם לא קראתם, זה הזמן לעשות את זה), צריך למצוא גיבור אחר לסיפור, והפעם, כפי שבוודאי ניחשתם מכותרת הספר, הפוקוס עובר לקאז המינוטאור. האמת היא, שהבחירה לא הייתה מוצלחת ביותר.

קאז הוא דמות טובה, יצור בעל חוש כבוד מפותח שמנסה להבין את עולם בני האנוש. קאז מגורש מממלכת המינוטאורים לאחר שהרג את המפקד העוג שלו. עקב כך שהעוגים כבשו את נתסק, בירת המינוטאורים, במהלך מלחמת הדרקונים השלישית, המינוטאורים נאלצו לציית להוראותיהם, אפילו שלא רצו לעשות זאת. עקב הרצח הזה, קאז מצא מקלט עם הומה ועם אבירות סולאמניה שהכירה בכבודו. כמה מוזר שחמש שנים לאחר תום המלחמה, קאז פתאום הופך להיות היצור המבוקש ביותר בכל סולאמניה. לא רק שמינוטאורים מארצו הרחוקה מגיעים לחפש ולתפוס אותו, אלא נראה שגם סולאמניה הוציאה עליו חוזה והוא צריך למצוא את האמת ולהבין מה קורה לאבירות ומדוע נראה שסרטן אוכל אותה מבפנים. קיים סיכוי שעדיין צבאות האופל שנלחמו עבור טאקיזיס לא הושמדו לחלוטין וכעת יש להם מזימה חדשה לחסל את העולם.

לרוע המזל, זאת עלילה מאוד מאוד דקה. הסיפור הוא כולו הוא מסע קצר עבור קאז, אשר נזרק ממקום למקום ומנסה למצוא את עצמו. ההפתעה בסוף הספר לא מרתקת ואפילו קצת משעממת. בעיקרון, זה אחד הספרים החלשים של רומח הדרקון, באחת הסדרות הגרועות ביותר שהיו (הגיבורים). למרות כל זאת, המכירות של הספר היו חזקות מאוד, והפרנצ'ייז של קאז הפך להיות אחד מהמוכרים ביותר ברומח הדרקון והוא אחת הדמויות האייקוניות של העולם וגם הוליד מספר לא קטן של המשכים ונאק הפך להיות באחת הסופר המוכר ביותר עם המינוטאורים וכתב את כל הספרים עליהם. אני לעומת זאת, לא התרשמתי מהספר ונתתי לו את הציון 5.5 מתוך 10 בסולם צפריר. ספר לא מרשים במיוחד, שדי מאכזב, במיוחד שרציתי לקרוא את ההמשך של "האגדה על הומה". אפשר לסכם את הספר בשתי מילים ולא חובה לקרוא אותו. כל מי שהולך במסע, מומלץ לדלג על האבן הקטנה הזאת ולהמשיך הלאה.

ומה בהמשך? החלק האחרון בטרילוגיית מלחמת הדרקונים השלישית וגם הפעם עם קאז וקורותיו בעיר הבירה של המינוטאורים.

3 Comments

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s