הקואלינסטי – ממלכות האלפים 3 – התחלה מחדש

אז בלי להמתין הרבה, אנחנו ממשיכים הלאה ומסיימים את הטרילוגיה. הביקורת הזאת היא גם עבור הספר השלישי, אבל גם עבור הסדרה כולה. ובכן, למי ששכח, סיימנו בספר הקודם את מלחמת טבח השארים, המלחמה הארוכה בין בני האדם לבין האלפים, שהסתיימה אמנם בתבוסת אימפריית ארגות', אבל גם ממלכת סילבנסטי נפגעה קשות ודור שלם של אלפים לא היה מסוגל לחיות עוד בסילבנסטי והחליט לגלות ממנה מרצון, כולל מנהיג הצבא של האלפים ותאומו של דובר הכוכבים, קית'-קנאן. כתוצאה מכך, האלפים משתלטים על אחד היערות הקסומים האחרונים שעוד נותרו בעולם ומקימים בו את הממלכה שלהם, ממלכת קואלינסטי.

הספר מתחיל מאה שנה לאחר סיום המלחמה וכינון ממלכת קואלינוסט עם הנחת אבן הפינה של פקס תרקס, המצודה שנבנתה בשיתוף פעולה עם הגמדים ועם האלפים, בגבול בין תורבארדין וקואלינוסט. קית'-קנאן מודיע, באופן מפתיע, כי הוא לא מתכוון לשלוט עד יום מותו בקואלינוסט, וכי הוא מאמין שיש להחליף את השלטון כל מספר שנים, וכי הוא יוותר על שלטונו לאחר שהעבודה על פקס תרקס תסתיים. דבריו מעוררים בעיה קשה בקרב השלטון, עקב כך ששני צאצאיו היחידים של קית'-קנאן אינם ראויים למשול. בנו הבכור, אולביאן, הוא מפונק ושליט נוראי שאינו מתעניין כלל בעסקי המלוכה, ואילו בתו ורהאנה, היא לוחמת שאינה רוצה למשול. בינתיים, הסנאטורים של קואלינוסט מתחילים לבחוש בקדרה ומנסים למצוא אולי שליט אחר, דבר שיכול להוביל למלחמת אזרחים בקואלינוסט ולהשמיד את הממלכה שזה עתה קמה.

דבר ראשון, תומפסון וקרטר חוזרים כדי לכתוב את הספר האחרון בסדרה, שהוא כנראה גם הטוב ביותר מכולם. הסיפור עצמו מבוסס על דמויות, ויש בו מעט אקשן, על אף שמרגישים שהם חייבים להכניס איזה קרב או שניים כדי שיהיה יותר "מעניין" לקוראים, אבל הסיפור הוא בעיקרון על משפחה, וזאת התמה המרכזית של הסדרה. בעוד שהספר הראשון עסק ביחסים בין שני התאומים, השני עסק במציאת העצמי של כל אחת משני התאומים, והשלישי כבר לא עוסק בסילבנסטי, אלא בקית'-קנאן בלבד ובכישלון שלו להעמיד משפחה ראויה לשלטון. כמו כן, עצוב לראות את קואלינסטי כפי שהוא הוקמה, מקום אידיאלי שמקבל את כולם למפלצת של קואלינסנטי בימים של עידן הייאוש ומלחמת הרומח ולהבין מאיפה הכול התחיל ולראות כיצד הכול הידרדר.

הספר עצמו מומלץ מאוד והסדרה עצמה טובה מאוד, ומציגה תקופה חשובה בהיסטוריה של קרין, שכדאי מאוד לקרוא אותה. הספר עצמו מקבל את הציון 9 מתוך 10 בסולם צפריר ואילו הסדרה כולה מקבלת 8.5 מתוך 10. אכן, יש סיבה שהיא נחשבת לאחת הסדרות הטובות ביותר, אפילו שמספר אנשים כתבו אותה. בפעם הבאה, אנחנו זמן לא רב לאחר סוף הספר הזה, לתקופה שבה אירע הפיצול המשמעותי הגדול ביותר של בני האנוש, שמוטט אימפריה שלמה.

1 Comment

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s