הארץ המנופצת – האפלה החולמת 2

אז אנחנו ממשיכים קדימה עם המסע שלנו וקופצים מיד וללא היסוס אל הספר השני בסדרת האפלה החולמת. בעוד שהספר הראשון התמקד יותר בעיר שארן, העיר המפורסמת ביותר ביבשת קורבייר, שהיא מרכז הפעילות של אברון, הספר השני מחליט ללכת עוד יותר רחוק והפעם ממש לעזוב את קורבייר. באופן הזה, אנחנו ממשיכים את עלילות חבורתו של דיין אבל מפליגים אתו ועם חבריו אל הארץ המנופצת, היבשת המסתורית הידועה בשם זנ'דריק.

אנחנו קופצים אל הסיפור מספר חודשים לאחר שעזבנו את דיין וחבריו, כשהם ממשיכים לעבוד בשארן, אבל דיין מתחיל להזות ומגלה שיש לו וירוס מחשבתי שיהרוג אותו. לאחר שהוא מתייעץ עם קאלאשטאר שעזרה לו בהרפתקה הקודמת, הוא מגלה כי המקום היחידי שבו הוא יצליח לשרוד את המחלה הוא רק בזנ'דריק, אבל באותו הזמן החבורה מגלה כי רודפים אחריהם אויבים מכל עבר, אשר מחפשים את דיין וחבריו למטרותיהם שלהם. הדרך היחידה שבה הם ישרדו היא רק אם יגיעו לאובליסק הנסתר במעמקי הג'ונגלים הפראיים של זנ'דריק.

כפי שנשמע זוהי באמת הרפתקת אינדיאנה ג'ונס, בג'ונגלים האפלים של זנ'דריק, ואנחנו גם לומדים הרבה מאוד על העולם מעבר לקורבייר שסועת המלחמה, ואל המקום בו הענקים חיו וקיימו אימפריה אדירה שהתרסקה לפני עשרות אלפי שנים. בתוך זנ'דריק יש פלאים מרהיבים ואנחנו זוכים להצצה עמוקה יותר אל בתי הדרקונים, המחושלים וכמובן הקאלאשטאר והמלחמה הנצחית שלהם.

מכיוון שאנחנו עדיין חדשים בעולם של אברון, החלטתי שכל ביקורת אתן גם הסבר קצר על אחד המונחים שבו עוסקים בספר ומרחיב עליו, והפעם נדבר על הקאלאשטאר המסתוריים. בעוד שהם נראים כמו בני אדם, נשים וגברים, הקאלאשטאר הוא למעשה גזע של ישויות מעולם אחר שהתמזגו יחד עם נשמות בני האדם והם הפכו להיות משהו שונה, בעלי כוחות פסיוניים אדירים. אותן יישויות ברחו מממד מקביל בשם דאל קואור, ממד של אפלה נוראית. לאחר המלחמה עם הענקים בזנ'דריק, הענקים במהלך מחריב, השמידו את אחד הירחים ובכך ניתקו את דאל קואור מהרצף הקוסמי. הממד התנתק ולא ניתן להשיג אליו גישה ישרה, מלבד בדרך אחת, ממד החלומות. אותן ישויות מובלות על-ידי אותה האפלה החולמת, ישות בלתי נתפסת, אשר שולחת את שליחיה לאברון על מנת לשעבד בני אדם ולחסל את הקאלאשטאר. הצבא של האפלה החולמת נקרא "בעלי ההשראה", והם מתחזים לנזירים פילוסופים, אבל למעשה מדובר ברשת מסועפת שנועדה להחזיר את דאל קואור בחזרה לאברון ולהתכונן לפלישה הבאה.

הספר השני מרחיב על העלילה ועל העולם המרהיב של אברון. מדובר בסדרה די אפלה, שלא חוסכת בדם ומוות, אבל גם מראה את היופי של העולם בתוך חורבות המלחמות העתיקות והעכשוויות. אני מעניק לספר את הציון 8 מתוך 10 בסולם צפריר. ומקווה לסיים בקרוב את הסדרה הראשונה של אברון, והפעם נראה שהחבורה תעבור עוד יותר רחוק מאשר לאברון עצמה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s