נשף המסיכות – ההרפרים 10

איך אמר זה שכבר לא איתנו, "אין לי זמן!!" ונכון, אנחנו מתקרבים לסוף השנה ויש לנו עוד 7 ספרים, אז אתחיל לתת אותה ברעל ובקצב ומקווה שנגיע לסוף.

אחרי שאד גרינווד עשה את מה שעשה וזכה גם לספר נוסף בהרפרים (ועל כך מאוחר יותר), TSR בדקה אילו עוד מהפרנצ'ייזים שלה היא יכולה לעלות באוב. שנה לאחר שאותו לחש-אש יצא לאוויר העולם, יצא עוד ספר, שנחשב לנקודת הפתיחה הטובה ביותר בסוף שנות ה-80 להיכנס אל הממלכות הנשכחות. הספר היה כה משובח עד כי אפילו יצרו על פיו משחק מחשב. אני מדבר כמובן על הספר האלמותי Azure Bonds, מאת ג'ף גראב וקייט נובאק, עם הכריכה הידועה והאהובה על כולם. Azure Bonds סיפר את סיפורה של אליאס, אשר מתעוררת בסמטה ומנסה להבין מי היא ומדוע יש לה חמישה קעקועים על זרועה. אליה מצטרפים חברים נאמנים כמו דרגונבייט, סאוריאל שמפיץ ריחות כדרך לתקשר עם הסביבה, אקאבר בל אקאש, מכשף דרומי עם חיבה יתרה לנשים, ואוליב רסקאטל, טרובדורים זוטונית והרפרית לעת מצוא. יחדיו הם יוצאים להבין מדוע לאליאס יש את הקעקועים וגם מסתבכים עם אלים, מכשפים, מתנקשים וכל הבא ליד. הספר הראשון היה כה מצליח, עד שמיד הוא הפך לטרילוגייה בשם Finder's Stone, שכל הספרים היו רבי מכר וסייעו להגברת אהבת הממלכות. הסדרה נזכרה כאחת מהאהובות על הקהל והוחלט, לאחר שהוציאו המשך ל"לחש-אש", שאולי אפשר להוציא המשך גם לספר הזה. וכך, קרוב לאחר עשר שנים שבהם ג'ף גראב עסק בבניית עולמות ולא כתב ספרים כלל, הוא וקייט נובאק קיבלו חוזה לכתוב ספר בודד בסדרה עם אופציה להארכה לטרילוגייה במידה והספר יצליח. וכך הגיע לעולם הספר העשירי בסדרת ההרפרים "נשף המסיכות".

אנחנו מגיעים הפעם לעיר ווסטגייט, העיר ממנה אליאס מגיעה. מדובר בעיר של גנבים, פושעים וכל מיני מרעין בישין שיושבת בדיוק מול ממלכת קורמיר. עקב כך שההרפרים מקבלים מידע שחסר הפנים, לורד המתנקשים של ווסטגייט עומד לבצע מהפכה נוראית ולהשתלט על העיר, אליאס מקבלת את המשימה לחשוף את זהותו של רב המתנקשים ולחסל אותו. היא מצרפת אליה את דרגונבייט ואוליב ועוד כמה חברים טובים בדרכם למצוא את המתנקש. אבל חסר הפנים יוצר רשת סבוכה של תככים ומזימות על מנת לא רק לסכל את תוכניתה של אליאס, אלא גם למצוא את האוצר האבוד של ווסטגייט.

הספרים של טרילוגיית Finder's Stone היו מעולים והספר הזה ממשיך כאילו דבר לא קרה ולא עברו עשר שנים מאז הספר האחרון. להיפך, נראה שהדמויות התבגרו יותר והכתיבה משובחת הרבה יותר. העלילה מהודקת, ואפילו שלא מדובר בספר קצר ויש לו רשימת שמות בתחילת הספר, הוא זורם ועובר במהירות. זה אחד הקאמבקים המרשימים ביותר שאי פעם היו בספרי הממלכות והספר, כמצופה, זכה לביקורות טובות ולמכירות טובות וג'ף גראב וקייט נובאק קיבלו חוזה לסדרה חדשה. עבור הספרים החדשים, ג'ף גראב, שעסק לרוב במסעות בין ממדים, החליט לבדוק את העולם של הממלכות עם עולמות אחרים, ויצר סדרה שהפכה להיות… איך נגיד את זה… מוזרה. אבל יש לנו עוד זמן עד שנגיע אליהם. הציון של הספר הזה הוא 8.5 מתוך 10 בסולם צפריר.

בספר הבא, נכיר עוד המשך לספר שכבר ראינו. האם הוא יתעלה על הראשון או שמא יהיה כישלון? הישארו אתנו.

1 Comment

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s