כתר האש – ההרפרים 9 – ושוב אותו דבר

טוב, אנחנו מגיעים אל הספר התשיעי בסדרה והוא "כתר האש". ההמשך של הספר לחש-אש, שנכתב כמה שנים לפני כן. זאת לא הפעם הראשונה שסופר או סופרת יחזרו להמשך סדרה כמה שנים טובות לאחר מכן, אבל יש עוד זמן עד שנדבר על זה. 
"כתר האש" ממשיך את העלילה של "לחש-אש" מיד לאחר סיום החלק הראשון. עקב כך שאקספוזיציה זה לחלשים, מי שלא קרא את הספר הראשון לא יבין דבר וחצי דבר מהספר. בתחילת הספר, שאנדיל, בעלה הקוסם העלוב נארם והגמד דלג מגיעים לממלכת קורמיר וצריכים לחצות אותה כדי להגיע לסילברימון כדי ששאנדריל תלמד אצל אלוסטריאל כיצד להשתמש בלחש האש שלה. כאשר כוחות הזנטרים שולחים עוד ועוד כוחות להילחם בהם, מצטרף אליהם מירט חלפן הכספים, אחת מהדמויות הידועות של הממלכות ואחד מהלורדים הסודיים של מי מצולות, והם מנסים למצוא דרך לברוח מהתסבוכת שאליה הגיעו, אבל שאנדריל מבינה כי לפעמים כדי לנצח בקרב, לא רק צריך להיות הקורבן, אלא גם להילחם. הזנטרים גם יודעים את זה, ומכינים לה מלכודת איומה.

הספר הזה הוא כמעט העתק-הדבק של הספר הראשון. כלומר, אהבתם, תהנו מאוד. לא אהבתם? ממש אל תמשיכו הלאה. השטאנץ אותו שטאנץ. באים אויבים, גלגלו קוביות, לא מצליחים, לא נורא. שאנדריל תירי לחש-אש. אאהאהאהאה! אנחנו נשרפים! יופי, הם מתים, ממשיכים הלאה. רגע… גלגלו יוזמה.

ככה כל הסיפור מתרחש, לפעמים הוא מתיש, לפעמים הוא מעניין, אבל בעיקר מתיש. ותאמינו או לא, מתברר שלאחר שעוברות עשר שנים, אנשים שוכחים ונופלים למלכודת הנוסטלגיה ונזכרו שכנראה הספר היה טוב ומכרו מצוין. אד כבר התכוון לכתוב את ספר ההמשך "יד האש", אבל אז הוא החליט לעזוב את הספר בינתיים ולחזור לכתוב אותו אחרי שיכתוב סדרה על הקוסם האהוב מכולם, אותו אלמינסטר, והוא לא מפסיק לכתוב עליו מאז. אד יחזור לכתוב על שאנדריל רק שמונה שנים לאחר מכן ויסיים את הטרילוגייה בסופו של דבר.

אישית, אני חושב שהיו נקודות טובות בספר והרבה מאוד בעייתיות. הדמויות אצלו ממש בעייתיות, העלילה די מופרכת ומי שאוהב קסמים ולחשים וממש להרגיש בתוך משחק שהדמות שלך היא OP, מאוד תהנה, בקיצור אם אתה ילד בן 14 מלא הורמונים. לכן, הציון שאני נותן לספר הוא 5 מתוך 10 בסולם צפריר ואילו לא הייתי רוצה לסיים את ההרפרים הוא היה נשאר עוד הרבה זמן על המדף בחנות ועדיין הייתי מרגיש שחיי שלמים.

כשאנחנו מגיעים לספר העשירי, הוחלט לשלוח עוד סופרים ותיקים מאוד, שהסדרה שלהם יצאה ממש אחרי "לחש-אש" לכתוב ספר המשך לאחת הסדרות המופלאות ביותר שיצאו אי פעם בעולם של הממלכות הנשכחות. השאלה אם הם עדיין היו רלוונטיים. כל זה ועוד, בפעם הבאה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s