חיילים של קרח – ההרפרים 7

אנחנו מסיימים היום את החלק הראשון של ההרפרים, שהוא מכיל את ההרפתקאות, שכל אחת עומדת בפני עצמה. בתחילה, סדרת ההרפרים הייתה צריכה למנות שבעה ספרים ואלו הם כולם. לאחר מכן, בעקבות ההצלחה האדירה, הוחלט להמשיך ולכתוב ספרים בסדרה, אבל החלק השני התקבל ברגשות מעורבים? מדוע? טוב, זה כבר לפעם הבאה, אבל עכשיו בואו ונתמקד בספר השביעי של ההרפרים, והפעם אנחנו מרחיקים צפונה צפונה אל הקרחון הגדול ואל ממלכת דאמארה הרחוקה ואל "חיילים של קרח".

קרע בין-ממדים נפער בין הממד שלנו לבין ממד הקרח ושני שדי כפור יוצאים משם אלינו. ההרפרים מבחינים בבעיה הזאת ושולחים את ההרפרית מרטין מסמביה על מנת לבדוק מה מתרחש שם. מרטין מגיעה לשם ומגלה מקום שנמצא תמיד במלחמה מתמדת. באם מדובר בגנולים הפראיים שמסתובבים שם ואם מדובר בננסים הלוחמניים שמנסים לשרוד במקום הקפוא. מרטין מגלה תוך זמן קצר מאוד שהיא לא מסוגלת להתמודד לבדה נגד האיום הנוראי וצריכה להבין כיצד היא יכולה לגייס עזרה מכל הצדדים הלוחמים כדי להילחם באיום החיצוני. היחידי שמוכן לעזור לה, וגם בקושי רב, הוא וילהלם, כוהן לשעבר של טורם, שינסה לעזור למרטין.

כפי שאתם שמים לב, מדובר בעוד ספר הרפתקאות קטן ובודד. זה בדיוק מה שהוא, וזה בדיוק מה שביקשו לכתוב, וזה בדיוק מה שיצא. בתחילה חשבתי שהספר יהיה משעמם, כי הרעיון המרכזי נשמע די מעצבן, אבל הוא זרם במהירות ואזל תוך יומיים. הסופר, דיוויד קוק, הוא אחד האנשים המרתקים ביותר של עולם המו"ד. לא רק שהוא תכנן את המהדורה השנייה של מבוכים ודרקונים, אלא גם את פליינסקייפ, כתב את ההרפתקה Pool of Radiance למחשב, תכנן את המשחק Fallout, ונחשב לאחד מסגניו הנאמנים של גארי גייגקס ז"ל. הוא גם נכנס ל-hall of fame של origins, אחד הפרסים המוערכים ביותר בעולם משחקי התפקידים, שבו נמצאים גם גארי גייגקס, סטיב ג'קסון, מרגרט וייס וטרייסי היקמן, ר. א. סלבטורה ועוד הרבה טובים אחרים. הציון שנתתי לספר הוא 7.5 מתוך 10 בסולם צפריר, פשוט ונחמד, זורם, סיפור קטן ומאוד אישי, בלי אויבים גדולים מהחיים, אלא פשוט מאבק של אישה אחת נגד עולם שהיא לא תמיד מסוגלת להבין.

למרות כל זאת, הבחירה בהרפתקאות פשוטות מתחילה למצות את עצמה וגם העורכים הבינו שאי אפשר יותר להמשיך באותה הדרך והגיע הזמן להתקדם למשהו אחר. ועל כך, החלק השני של ההרפרים


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s