תהלוכת הלילה – ההרפרים 4

לאחר "קסם אדום" לקוראים בישראל לא נותרו עוד ספרים בסדרה. כתוצאה מכך, כל צעד ושעל מרגע זה ואילך הוא באחריותכם, קוראים נכבדים. מעתה אנחנו הולכים בדרך לא ידועה, אל ספרים לא ידועים. לנו, הקוראים הוותיקים, שרצו מחנות לחנות ואפילו בצ'רינג קרוס בלונדון כדי למצוא את הסדרה כולה, נותר רק להשלים את הפערים. אנחנו מתחילים מכאן.

הספר הרביעי בסדרת ההרפרים היה הראשון משני ספרים שהיוו המשכונים במובן הרופף מאוד של המילה לסדרת "מלחמת האלים", עד כדי כך שהם נכתבו על-ידי שניים מהסופרים של הסדרה, סקוט סיינסין וג'יימס לאודר. על ג'יימס לאודר ארחיב בפרק הבא, אבל נתמקד קצת בסקוט. סקוט סיינסין היה אחד מהסופרים הפורים ביותר בממלכות הנשכחות, והאדם שכתב את שני הספרים הראשונים של סדרת "מלחמות האלים", שהייתה המשפיעה ביותר עד אותם הימים. בסדרה ההיא תואר כיצד האלים הושלכו מהשחקים בעקבות עוד אחד מהמשחקים של ביין ומירקול וכיצד בני תמותה נכנסו לתוך מלחמות האלים על פני האדמה וכיצד כמה מהם הפכו להיות אלים בעצמם. אחת מדמויות המשנה של הספר הראשון הייתה שליטת אראבל, הליידי מיירמין להאל, שמעניקה עזרה לחבורה במהלך הדרך. והיא הגיבורה של הספר שהיום אסקור: "תהלוכת הלילה".

הרבה לא ידוע על תהלוכת הלילה. יותר שמועות מעובדות. חלק אומרים שהם מכשפים עתיקים, חלקם אומרים שהם יצורים מעולם אחר, אבל דבר אחד ידוע. הם עשויים מהחומר שממנו עשויים סיוטים והם מסוגלים לשלוט במחשבותיך. מיירמין להאל מעולם לא חשבה שתתקל באותם יצורים מסוייטים, עד אשר בעלה לשעבר מופיע שיכור באראבל ומודיע לה כי הוא מכר את ילדתם המשותפת לתהלוכת הלילה. עד אותו הזמן, מיירמין הייתה בטוחה כי הילדה מתה בלידה וכעת, המחשבה כי יש לה ילדה, גורם למיירמין לחפש את תהלוכת הלילה ולדרוש את בתה בחזרה.

היא נוסעת אל קליפורט, עיר מסחר שוקקת ואחד המקומות שמהם ידוע שתהלוכת הלילה פועלת יחד עם קבוצה של הרפרים שנועדה למצוא את בתה וגם להשמיד את התהלוכה פעם אחת ולתמיד. אבל אנשי התהלוכה לא יסכימו למות ללא קרב וישלחו את כל הכוחות שלהם לקרב אדיר בין ההרפרים לבין תהלוכת הלילה.

בניגוד למרבית הספרים של הממלכות, זה ספר שהיה ראוי יותר שיהיה אחד מהספרים של רייבנלופט. זהו ספר אימה, חד וחלק, אפל בהרבה יותר מרוב הספרים של הממלכות. אולי ההשפעה של רייבנלופט באותם הזמנים השפיעה על הספר לטובה. בעוד שמדובר בספר לא ארוך (300 עמודים) הוא מלא באקשן וכתוב נפלא ונהנתי מכל רגע. זהו ספר שקשה מאוד להשיג אותו כיום, אבל אפשר לעשות את זה באופן דיגיטלי. לא לשכוח את תמונת הכריכה המגניבה של פרד פילדס האלמותי שבה יצור נמס וג'יני מפחיד. הספר מקבל אצלי את הציון 9 מתוך 10 בסולם צפריר. מומלץ לכולם.

בנוגע לסקוט סיינסין, הוא לא המשיך לכתוב עוד בעולם של הממלכות, וחבל שכך, אבל הוא המשיך להרבה פרויקטים אחרים וכתב המון ספרים בשנות ה-90 ותחילת ה-2000. הוא כתב ספרים עבור מסע בין כוכבים, באפי והרובוטריקים. לרוע המזל, הוא נפטר לפני ארבע שנים בגיל צעיר מאוד.


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s