טבעת החורף – ההרפרים 5

אז אחרי שחווינו את האימה שיש בממלכות, הגיע הזמן לחזור לשורשים המקוריים של מבוכים ודרקונים: ההרפתקה!

החיפוש אחר המקגפין הוא אחד מהקונספטים הראשונים של הספרות, במיוחד אצל אינדיאנה ג'ונס, והספר הבא בסדרת ההרפרים הוא לא פחות מאז אינדיאנה ג'ונס בממלכות הנשכחות. אתם אולי מכירים אותו בשם "טבעת החורף".

אז מהי טבעת החורף? לחדי הזיכרון והעין, הטבעת הזאת מוזכרת באופן חטוף לגמרי בסדרת מלחמת האלים ומתברר כי זהו חפץ רב עוצמה שמעניק כוחות בל יתוארים למי שישיג אותו. סייריק ניסה להשיג אותו בזמנו והיה אחד המחפשים יחד עם קלמבור, אבל הם לא מצאו אותה. והפעם אנחנו מגיעים אל אינדיאנה ג'ונס, אה, אלן קווטרמיין, אה, ארטוס קימבר. ארטוס קימבר הוא האריכאולוג הג'נטלמן המושלם. לא רק שיש לו ידע מושלם על ההיסטוריה של הממלכות, הוא גם יודע לבחור חליטת תה מושלמת. עד כדי כך ג'נטלמן. אותו ארטוס מגלה מידע בנוגע לטבעת ונראה שהפעם הוא מסוגל סוף כל סוף לשים את ידיו עליה ולהשיג את כוחותיה. אבל הוא לא היחידי שרוצה לעשות זאת. יש שמועה כי טבעת החורף מעניקה חיי נצח וקברין ידיים-שחורות רוצה להשיג אותה. תבינו, הוא כבר מת פעם אחת וממש לא אהב את זה, אז הוא פגש את סייריק ושכנע אותו להחזיר אותו לחיים בתמורה לטבעת החורף ונראה שאיש לא יכול לעצור אותו. ארטוס נודד אל צ'אלט, ממלכת הג'ונגל ומשם אל העיר העתיקה מזרו כדי למצוא את הטבעת לפני קברין, בעוד שקברין משתמש בכל האמצעים שלרשותו.

כפי שניתן להבין, זה ספר כיף. כיף נהדר. זה אחד הספרים שהפך את סדרת ההרפרים למה שהיא. גיבור חסון ואהוב, אחד המרושעים הטובים ביותר שהיו בספרי הממלכות, שנראה שלא ניתן לעצור אותו, הרפתקאות וגם דינוזאורים! המתכון המושלם לספר קליל ונחמד. את הספר כתב ג'יימס לאודר, אחד הכותבים והעורכים המרשימים של הממלכות, על אף שהוא לא כתב הרבה כל-כך, וזה חבל מאוד. ג'יימס עד היום פעיל וזוכה בפרסים על עבודותיו בקומיקס ובמשחקי תפקידים. הוא גם כתב שני ספרים ברייבנלופט על דמות שולית, זאת של אביר מוות. אולי אתם זוכרים איך קוראים לה. הספר זוכה בציון גבוה של 9 מתוך 10 בסולם צפריר. מומלץ מאוד! ומלבד זאת האם אפשר לנצח כריכה שבה לוחם שחום עור זורק חנית על טריצרטופס??

שני הספרים הבאים ימשיכו את סוף הליין הראשוני של ההרפרים. בנקודה הזאת, TSR הבינו שיש להם מנצח גדול והם החליטו להרחיב את הסדרה. בליין שני, שנקרא ליין ההמשכים. על הליין השלישי, מרוב הבושה, לא מדברים.


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s